Liv Hospital
Sağlık Profesyonelleri Üyelik
Liv Türkçe Liv Hospital
Liv Hospital English Liv Hospital Pусский Liv Hospital Arabic Liv HospitalChinese Liv HospitalRomanian Liv HospitalBulgarian Liv HospitalAzerbaijan Liv HospitalAlbanian Liv HospitalGeorgian Liv HospitalFrench
Liv Türkçe Liv Hospital
Liv Hospital English Liv Hospital Pусский Liv Hospital Arabic Liv HospitalChinese Liv HospitalRomanian Liv HospitalBulgarian Liv HospitalAzerbaijan Liv HospitalAlbanian Liv HospitalGeorgian Liv HospitalFrench
Liv

şifremi unuttum

ÜYE OL
Şifremi Unuttum
Liv

tıbbi hizmetlerimiz

Tıbbi Hizmetlerimiz

saç ekim


SAÇ EKİMİ VE SAÇ DÖKÜLMESİ TEDAVİLERİ

SAÇ EKİMİ:

FUE isimli yöntemle yapılan ve tek bir seansta saç dökülme şikâyeti yaşayan hastaların %85’inin sorununu tek seans ile çözen cerrahi bir işlemdir. Lokal anestezi altında yapılır. Hastanın uyanık olduğu ama ağrı hissetmediği bu işlem saç ekiminde en güvenilir anestezi yöntemidir.

Saç ekimi kısaca şu şekilde yapılır:

Önce donör sahadan maksimum sayıda greft alınır. Ardından alınan kökler özel bir PRP solüsyonun içinde bekletilirken köklerinin içine ekileceği kanallar açılır, son işlem olarak da kökler kanalların içine nakledilir ve işlem bitmiş olur.

LIV Hospital’ da saç ekimi HR SYSTEMS Kriterleri’ne göre yapılır. Bu kriterler ideal bir saç ekimi için uyulması gereken bütün koşulların bütünüdür. Hastaya HR SYSTEMS Kriterleri baz alınarak maksimum sayıdaki greft, doktorlar ve saç ekimi uzmanı yardımcı sağlık personelleri tarafından 4-5 saat gibi bir sürede nakledilir.

Saçların operasyondan sonra doğal görünmesi özellikle hastaların önemsediği bir konudur. Bunun sağlanması büyük ölçüde ön saç çizgisi, planlama ve kanal açma işlemlerinin mutlaka doktor tarafından yapılmasına bağlıdır. Diğer hizmetler de mutlaka uzman yardımcı sağlık personeli tarafından yapılması ve doktorun sıkı denetiminde olmalıdır.

LIV Hospital, tecrübeli doktor ve saç ekimi uzmanı yardımcı sağlık personelleri ile saç ekiminde nitelikli bir hizmet vermektedir.  

 

SAÇ DÖKÜLMESİ TEDAVİLERİ:

Saç dökülmesi her geçen gün artan şiddetiyle çözüm bekleyen tıbbi sorunlar arasındaki yerini sağlamlaştırıyor. LIV olarak gerek ev bakım kürleri ve klinik uygulamalar ile saç dökülmesinin tıbbi tedavisi gerekse saç ekimi ile bu soruna profesyonel çözümler üretiyoruz.

Saç dökülmesi eskiye oranla daha erken yaşlarda görülmeye başlanan bir hastalık. Erken yaşlarda yakalandığı zaman tedavi edilerek saç dökülme şiddetinin azaltılması, dökülmenin önlenmesi ve saç kalitesinin arttırılması gibi faydalar ile hasta memnun edilebilir. Dökülmenin ilerleyen aşamalarında bu tip faydalar yerini saç ekimi gibi daha radikal işlemlere bırakır.

LIV HOSPITAL’ de Saç Sağlığı ve Saç Ekimi Birimi’miz saç dökülmesine şu uygulamalarla çözüm geliştirmekte:

EV BAKIM KÜRLERİ:

Erken yaşlarda başlayan saç dökülmeleri genelde uygun bir medikal şampuan, evde uygulanacak özel bakım kürleri ile kontrol altına alınabilir. Bunun için doktorumuz tarafından yapılan bir muayene ve ihtiyaç duyulacak bazı tahlil ve işlemler yeterli olmaktadır. Eğer dökülmenin mevsimsel olağan bir dökülme olmadığı ortaya çıkarsa o zaman doktorumuzun yazacağı reçete, hazırlatacağı özel karışımlar ve kürler ile hasta kendi tedavisini kendisi rahatlıkla evinde devam ettirebilir. Kuaför işlemlerinden sonra saçları yananlar, diyet programları sonrası veya yanlış ürün kullanmaktan ötürü yoğun saç dökülme sorunu yaşayanlar ve saçlarının sönük, bakımsız, cansız olduğunu düşünen hastalar için bu tip tedaviler idealdir

SAÇ MEZOTERAPİSİ:

 Daha ciddi saç dökülme sorunu yaşayan hastalar evde uygulayacakları bakım kürleri ile yeterli sonucu alamazlar. Bu durumda saçın yapısında bulunması gereken bileşenleri içeren ilaçların direkt saçlı deriye, saçın köküne zerk edilmeleri gerekir. İşlem öncesi lokal anestezi yapıldığı için hasta her hangi bir ağrı hissetmez. Yapılan işleme saç mezoterapisi adı verilir. Bütün iğneli uygulamarda olduğu gibi saç mezoterapisi de doktorlar tarafından yapılır. Çoğunlukla özel bir cihaz yardımıyla yapılan bu işlem saç dökülmesini belli bir süre  kontrol altına alabilir.  Standart bir saç mezoterapisinde etki süresi 1 hafta, koruma süresi 1 aydır.

PRP:

Hastanın kendi kanının özel bazı işlemlerden geçirildikten sonra DNA aktivatörü ile karıştırılıp yine özel cihazlar sayesinde saçlı deriye enjekte edilmesi işlemidir. Daha uzun süreli bir koruma sağlar.  Son yıllarda artık saç mezoterapisi ile saç PRP’ si beraber anılır olmaya başlandı. Uygulama materyali hastanın kendi kanından hazırlandığı için hiçbir yan etki riski bulumamaktadır. Yine lokal anestezi ile yapılan bu işlem de diğer işlemler gibi ağrısızdır. Saç PRP si ile hasta uygulamanın sonucunu bir sonraki seansta ( yaklaşık 1 hafta sonra ) görür. Bu etki 3 ay devam eder. 3 ay sonra koruma amacıyla yapılan işlemin tekrarlanması gerekir.

BT TERAPİ:

Tek seans uygulaması ile ortalama 6-8 ay kadar saç dökülmesini kontrol altına almaya yardımcı olan özel bir saç mezoterapisi yöntemidir. Etkisi bir yıla kadar da devam edebilir. Mezoterapi için sık aralıklarla doktora gelemeyen veya yurtdışında yaşayan hastalar için ideal bir yöntemdir. Yapılan işlem Saç PRP si ile aynı olmakla birlikte yapılan iğne sayısı ve kullanılan ilaç miktarı çok daha fazladır. İşlem sonrası etkinliğin süresini uzatmak için özel bir ilaç daha uygulanır. Bu sayede hastanın bir sonraki seansa gelmesi için en az 6 ay gibi zamanı olur. Lokal anestezi sonrası yapıldığı için ağrısız bir işlemdir. 

KAPAT

Kullanım KoşullarıKullanım ve gizlilik koşulları Liv Hospital’e ait www.livhospital.com ve burada belirtilen Liv Hospital logosunu taşıyan, bu sayfada listelenen tüm mikro siteler için geçerlidir. Söz konusu Liv Hospital web sitelerini ziyaret ettiğinizde sitelerde yer alan kullanım koşulları ve gizlilik ilkelerini incelemelisiniz. Bu siteler haricindeki herhangi bir sitede Liv Hospital logosunu görmeniz bu güvenlik ve gizlilik kurallarının o sitede geçerli olduğu anlamını taşımaz.
livhospital.com.tr sitesinde yer alan tüm bilgiler ve yapılan yönlendirmelerdeki tüm linkler tamamen ziyaretçiye bilgi vermek amacıyla kullanıcıya sunulmuştur ve yayınlanan bilgilerde hiçbir şekilde ticari amaç gütmeksizin yayınlanmaktadır.


Yukarıda belirtilen ilgili sitelerde yayınlanan tüm bilgiler Liv Hospital'a aittir.
Bu web sitesinde bulunan bilgileri güncellemek, değiştirmek, çıkarmak veya düzenlemek gibi işlerin yapılması Liv Hospital’e ait olup, bu konudaki tüm haklara sahiptir.
Yukarıda belirtilen ilgili web sitesindeki bilgilerin güncellemesi sırasında sitede olabilecek muhtemel yanlışlık, eksiklik ya da değişiklikten dolayı Liv Hospital’i yükümlülük altına sokamaz.
Aynı zamanda yukarıda sözü geçen web sitesinde kullanılan bazı ifadeler ileriye yönelik olduğundan çeşitli risk ve belirsizlikler içermesi mümkündür.
Liv Hospital’e ait web sitesi ve ilgili mikro sitelerine erişimde bulunan kişi ya da kişiler Kullanım Koşulları'nın en son halini kabul etmiş olmakta ve ilgili web sitesindeki ziyaretçi, sitede bulunan bilgiler doğrultusunda her türlü karar ile ilgili tüm sorumluluklara sahiptir.
İlgili sitelerde yer alan bilgiler hiçbir zaman hekim tedavisinin veya konsültasyonunun yerini alamaz.
Site içeriği kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez.
Anlatılan tüm tıbbi işlemler bilgi, yorum ve görüntüler, kişileri bilgilendirme amaçlı olup; reklam, tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımamaktadır.
www.livhospital.com sayfamızdaki tüm materyallerde sağlanan yasal haklar Liv Hospital tarafından veya materyalin orijinal yaratıcısı tarafından tutulur.
Burada belirtilenin dışında, hiçbir materyal kopya edilemez, dağıtılamaz, çeşitli alt lisansla değiştirilemez, ileride kullanılmak üzere saklanamaz ve ticari bir amaçla kullanılamaz ve kullandırılamaz.
Bu sitedeki herhangi bir materyalin herhangi bir imzasız kullanımı kopyalama yasaları, ticari yasalar, güvenlik ve tanıtım yasaları ve iletişim kanunları ve statülerini içerir.
Liv Hospital web sitesi ve mikro sitelere ulaşım serbest ve anonimdir.
Bu ilgili sitelerde yer alan herhangi bir bilgiyi, herhangi bir şekilde tahrif etmek; her türlü cezai hukuki takibata neden olacaktır.
Liv Hospital sponsorluk ettiği marka ya da markaları onayladığı anlaşılmamalıdır.
Liv Hospital, hiçbir şekilde web sitesinde ve yukarıda belirtilen ilgili mikro sitelerde yayınlanan bilgiler doğrultusunda her türlü karar ve sorumluluk ziyaretçinin sorumluluğundadır ve oluşabilecek ya da oluşmuş zarar veya kayıplardan hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Aynı zamanda yukarıda bahsedilen ilgili web sitelerinde yer alan bilgiler hiçbir şekilde kullanıcıya bir taahhüt içermemektedir.
www.livhospital.com ve mikro sitelerde Online Hizmetler ve İletişim Formları dışında bulunan tüm bölümleri kişisel bilgilerinizi vermeden dilediğiniz sıklıkta ziyaret edebilir, gerekli açıklamaları okuyabilir, Hastaneler grubumuz hakkında daha detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz. Online Hizmetler bölümlerimizi kullanabilmeniz için kişisel bilgilerinizi doğru ve eksiksiz olarak doldurarak üyelik kaydı yapmanız gerekmektedir.livhospital.com sayfamıza üye olurken vermiş olduğunuz ad, soyad, doğum tarihi, cinsiyet, medeni durum, eğitim durumu, meslek, telefon, cep telefonu, adres, şehir bilgileri hiçbir şekilde üçüncü şahıslar ile paylaşılmaz.
Yukarıda belirtilen ilgili site ve mikro sitelerde yer alan İletişim Formları vasıtası ile paylaşmış olduğunuz iletişim (telefon ve e-posta) bilgileri Liv Hospital ve/veya yetkilendirdiği çözüm ortakları aracılığı ile istemiş olduğunuz bilginin size ulaştırılması için kullanılabilir.
Liv Hospital ait web siteleri sayfasında vermiş olduğunuz bilgiler ilgili bu sağlık kurumunun size daha kısa sürede ulaşmasını sağlamak ve sizleri bilgilendirmek amacıyla kullanılacaktır.
Kendinize ait ekranınızdan bilgilerinizi sadece siz güncelleyebilir veya silebilirsiniz.
www.livhospital.com sayfamıza üye olduktan sonra şifrenizi kimseyle paylaşmamanız gerekmemektedir.
Sitemizi her ziyaret ettiğinizde isimsiz olarak IP adresiniz kayıt altına alınmaktadır.
Site ile ilgili şikayet, öneri, bilgi içerikli taleplerinizi info@livhospital.com mail adresine iletebilirsiniz.
Liv Hospital internet sitesinde livhospital.com.tr 'den başka internet sitelerine de bağlantılar bulunabilir, medicalpark.com.tr sitemiz diğer sitelerin gizlilik ve güvenlik politikaları ile içeriklerinden sorumlu değildir.
Bu sitede bulunan bilgi veya ifadelerin (tasarımlar, resimler, logo, v.b. gibi) telif hakkı Liv Hospital’e aittir. Liv Hsopital’in izni olmaksızın hiçbir şekilde kullanılamaz.