Liv Hospital
Sağlık Profesyonelleri Üyelik
Liv Türkçe Liv Hospital
Liv Hospital English Liv Hospital Pусский Liv Hospital Arabic Liv HospitalChinese Liv HospitalRomanian Liv HospitalBulgarian Liv HospitalAzerbaijan Liv HospitalAlbanian Liv HospitalGeorgian Liv HospitalFrench
Liv Türkçe Liv Hospital
Liv Hospital English Liv Hospital Pусский Liv Hospital Arabic Liv HospitalChinese Liv HospitalRomanian Liv HospitalBulgarian Liv HospitalAzerbaijan Liv HospitalAlbanian Liv HospitalGeorgian Liv HospitalFrench
Liv

şifremi unuttum

ÜYE OL
Şifremi Unuttum
Liv

sağlık köşesi

Göremediğiniz Cilt Sorunları Ve Çözüm Yolları

22 Ekim 2018

Güzelliğe Check Up

Cildinizin yaşlı, sağlıksız görünmesini istemiyor, genç, güzel ve sağlıklı göstermesini istiyorsanız, teknoloji, bilgi, tecrübe ve estetiği birleştirerek önleminizi alabilirsiniz. 3 boyutlu cilt analizi ile göremediğiniz cilt sorunlarını tespit ettirerek çözüm yollarını öğrenebilir, hatta 10 yıllık geleceği hakkında bilgi sahibi olarak nasıl önlemler alabileceğini öğrenebilirsiniz.

 

Cildinizin haritası çıkarılıyor

3 boyutlu cilt analizinde cildin sorunlu bölgelerinin belirlendiği bir görüntüleme sistemi kullanılır. Cildin görünen ve görünmeyen yüzeyinin fotoğrafını çekme ve analiz etme prensibiyle çalışan 3 boyutlu analiz sistemi cilt sorunlarının erken teşhisi, tedavi sürecinin denetlenmesi ve tedavi sonuçlarının bilimsel belgelere dayanarak değerlendirilmesini mümkün kılar. Sadece bilgisayar ve fotoğraf makinesi aracılığıyla yapılan ölçümler sonucunda kişinin cilt yapısı ve cilt altı dokusu analiz edilerek cilt yapısının kalınlığı, cilt yapısında bulunan kolajen oranı, cildin kalitesi, cildin genel sağlığı ve cilt yaşı gibi değerler ölçülür. Ciltte meydana gelen kusurların nedeni ve yaşlanma belirtileri saptanır. Böylece tedbir alınması ve problemlerin çözümü için doğru tedaviyi sunulması fırsat sağlar. Cilt durumundaki iyileştirmeleri zaman içinde izlemeye yardımcı olarak tedavinin sonuçlarını ölçülebilir şekilde görünmesini de yardımcı olur. Hem görsel hem de matematiksel bir işlem ile yapılan uygulama kapsamında cilt problemleri kapsamında öncesi ve sonrası karşılaştırma yapma imkanı sunar.

 

Sistem nasıl çalışıyor?

Cilt altı ve cilt yüzeyi değerlendirmesi özel olarak tasarlanan lensler aracılığıyla yapılır. 3D analiz işlemi kapsamında özel teknikler kullanılarak cildin fotoğraflaması yapılır. Kişinin cilt yapısında bulunan problemler yüzdeler ve grafiklerle değerlendirilir. Elde edilen görüntüler sayesinde tedavinin başarısı objektif olarak ölçülebilir. Yapılması gereken uygulamalar da raporlar sayesinde net olarak görülür. Önerilen tedaviler uygulandığında süreç içinde cildin nasıl olacağı simüle edilerek görüntülenir.

 

3D cilt analizi ile neler tespit ediliyor?

 • Lekeler
 • Gözenekler
 • Kırışıklar
 • Yağlanma
 • Damarlanma
 • Kızarıklık
 • Sivilce
 • Yoğunluk
 • Cilt Özelliği
 • Çöküklük
 • Elastikiyet
 • Cilt Tonlaması

 

Dermokozmetik işlemler öncesi ve sonrası değerlendirme imkanı sunar

Botoks, dolgu gibi uygulamalarda işlem öncesinde dijital analiz yapılmasındaki amaç uygulama sonrasında ne kadar yarar sağlanmış olduğunun değerlendirilmesidir. Bu şekilde yapılan uygulamanın faydası da nitelik ve niceliksel olarak ölçülebilir.

Geri Dön
KAPAT

Kullanım KoşullarıKullanım ve gizlilik koşulları Liv Hospital’e ait www.livhospital.com ve burada belirtilen Liv Hospital logosunu taşıyan, bu sayfada listelenen tüm mikro siteler için geçerlidir. Söz konusu Liv Hospital web sitelerini ziyaret ettiğinizde sitelerde yer alan kullanım koşulları ve gizlilik ilkelerini incelemelisiniz. Bu siteler haricindeki herhangi bir sitede Liv Hospital logosunu görmeniz bu güvenlik ve gizlilik kurallarının o sitede geçerli olduğu anlamını taşımaz.
livhospital.com.tr sitesinde yer alan tüm bilgiler ve yapılan yönlendirmelerdeki tüm linkler tamamen ziyaretçiye bilgi vermek amacıyla kullanıcıya sunulmuştur ve yayınlanan bilgilerde hiçbir şekilde ticari amaç gütmeksizin yayınlanmaktadır.


Yukarıda belirtilen ilgili sitelerde yayınlanan tüm bilgiler Liv Hospital'a aittir.
Bu web sitesinde bulunan bilgileri güncellemek, değiştirmek, çıkarmak veya düzenlemek gibi işlerin yapılması Liv Hospital’e ait olup, bu konudaki tüm haklara sahiptir.
Yukarıda belirtilen ilgili web sitesindeki bilgilerin güncellemesi sırasında sitede olabilecek muhtemel yanlışlık, eksiklik ya da değişiklikten dolayı Liv Hospital’i yükümlülük altına sokamaz.
Aynı zamanda yukarıda sözü geçen web sitesinde kullanılan bazı ifadeler ileriye yönelik olduğundan çeşitli risk ve belirsizlikler içermesi mümkündür.
Liv Hospital’e ait web sitesi ve ilgili mikro sitelerine erişimde bulunan kişi ya da kişiler Kullanım Koşulları'nın en son halini kabul etmiş olmakta ve ilgili web sitesindeki ziyaretçi, sitede bulunan bilgiler doğrultusunda her türlü karar ile ilgili tüm sorumluluklara sahiptir.
İlgili sitelerde yer alan bilgiler hiçbir zaman hekim tedavisinin veya konsültasyonunun yerini alamaz.
Site içeriği kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez.
Anlatılan tüm tıbbi işlemler bilgi, yorum ve görüntüler, kişileri bilgilendirme amaçlı olup; reklam, tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımamaktadır.
www.livhospital.com sayfamızdaki tüm materyallerde sağlanan yasal haklar Liv Hospital tarafından veya materyalin orijinal yaratıcısı tarafından tutulur.
Burada belirtilenin dışında, hiçbir materyal kopya edilemez, dağıtılamaz, çeşitli alt lisansla değiştirilemez, ileride kullanılmak üzere saklanamaz ve ticari bir amaçla kullanılamaz ve kullandırılamaz.
Bu sitedeki herhangi bir materyalin herhangi bir imzasız kullanımı kopyalama yasaları, ticari yasalar, güvenlik ve tanıtım yasaları ve iletişim kanunları ve statülerini içerir.
Liv Hospital web sitesi ve mikro sitelere ulaşım serbest ve anonimdir.
Bu ilgili sitelerde yer alan herhangi bir bilgiyi, herhangi bir şekilde tahrif etmek; her türlü cezai hukuki takibata neden olacaktır.
Liv Hospital sponsorluk ettiği marka ya da markaları onayladığı anlaşılmamalıdır.
Liv Hospital, hiçbir şekilde web sitesinde ve yukarıda belirtilen ilgili mikro sitelerde yayınlanan bilgiler doğrultusunda her türlü karar ve sorumluluk ziyaretçinin sorumluluğundadır ve oluşabilecek ya da oluşmuş zarar veya kayıplardan hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Aynı zamanda yukarıda bahsedilen ilgili web sitelerinde yer alan bilgiler hiçbir şekilde kullanıcıya bir taahhüt içermemektedir.
www.livhospital.com ve mikro sitelerde Online Hizmetler ve İletişim Formları dışında bulunan tüm bölümleri kişisel bilgilerinizi vermeden dilediğiniz sıklıkta ziyaret edebilir, gerekli açıklamaları okuyabilir, Hastaneler grubumuz hakkında daha detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz. Online Hizmetler bölümlerimizi kullanabilmeniz için kişisel bilgilerinizi doğru ve eksiksiz olarak doldurarak üyelik kaydı yapmanız gerekmektedir.livhospital.com sayfamıza üye olurken vermiş olduğunuz ad, soyad, doğum tarihi, cinsiyet, medeni durum, eğitim durumu, meslek, telefon, cep telefonu, adres, şehir bilgileri hiçbir şekilde üçüncü şahıslar ile paylaşılmaz.
Yukarıda belirtilen ilgili site ve mikro sitelerde yer alan İletişim Formları vasıtası ile paylaşmış olduğunuz iletişim (telefon ve e-posta) bilgileri Liv Hospital ve/veya yetkilendirdiği çözüm ortakları aracılığı ile istemiş olduğunuz bilginin size ulaştırılması için kullanılabilir.
Liv Hospital ait web siteleri sayfasında vermiş olduğunuz bilgiler ilgili bu sağlık kurumunun size daha kısa sürede ulaşmasını sağlamak ve sizleri bilgilendirmek amacıyla kullanılacaktır.
Kendinize ait ekranınızdan bilgilerinizi sadece siz güncelleyebilir veya silebilirsiniz.
www.livhospital.com sayfamıza üye olduktan sonra şifrenizi kimseyle paylaşmamanız gerekmemektedir.
Sitemizi her ziyaret ettiğinizde isimsiz olarak IP adresiniz kayıt altına alınmaktadır.
Site ile ilgili şikayet, öneri, bilgi içerikli taleplerinizi info@livhospital.com mail adresine iletebilirsiniz.
Liv Hospital internet sitesinde livhospital.com.tr 'den başka internet sitelerine de bağlantılar bulunabilir, medicalpark.com.tr sitemiz diğer sitelerin gizlilik ve güvenlik politikaları ile içeriklerinden sorumlu değildir.
Bu sitede bulunan bilgi veya ifadelerin (tasarımlar, resimler, logo, v.b. gibi) telif hakkı Liv Hospital’e aittir. Liv Hsopital’in izni olmaksızın hiçbir şekilde kullanılamaz.