Türkçe    English   русский 

şifremi unuttum

Şifremi Unuttum
saç ekim

SAÇ EKİMİ VE SAÇ DÖKÜLMESİ TEDAVİLERİ

SAÇ EKİMİ:

FUE isimli yöntemle yapılan ve tek bir seansta saç dökülme şikâyeti yaşayan hastaların %85’inin sorununu tek seans ile çözen cerrahi bir işlemdir. Lokal anestezi altında yapılır. Hastanın uyanık olduğu ama ağrı hissetmediği bu işlem saç ekiminde en güvenilir anestezi yöntemidir.

Saç ekimi kısaca şu şekilde yapılır:

Önce donör sahadan maksimum sayıda greft alınır. Ardından alınan kökler özel bir PRP solüsyonun içinde bekletilirken köklerinin içine ekileceği kanallar açılır, son işlem olarak da kökler kanalların içine nakledilir ve işlem bitmiş olur.

LIV Hospital’ da saç ekimi HR SYSTEMS Kriterleri’ne göre yapılır. Bu kriterler ideal bir saç ekimi için uyulması gereken bütün koşulların bütünüdür. Hastaya HR SYSTEMS Kriterleri baz alınarak maksimum sayıdaki greft, doktorlar ve saç ekimi uzmanı yardımcı sağlık personelleri tarafından 4-5 saat gibi bir sürede nakledilir.

Saçların operasyondan sonra doğal görünmesi özellikle hastaların önemsediği bir konudur. Bunun sağlanması büyük ölçüde ön saç çizgisi, planlama ve kanal açma işlemlerinin mutlaka doktor tarafından yapılmasına bağlıdır. Diğer hizmetler de mutlaka uzman yardımcı sağlık personeli tarafından yapılması ve doktorun sıkı denetiminde olmalıdır.

LIV Hospital, tecrübeli doktor ve saç ekimi uzmanı yardımcı sağlık personelleri ile saç ekiminde nitelikli bir hizmet vermektedir.  

 

SAÇ DÖKÜLMESİ TEDAVİLERİ:

Saç dökülmesi her geçen gün artan şiddetiyle çözüm bekleyen tıbbi sorunlar arasındaki yerini sağlamlaştırıyor. LIV olarak gerek ev bakım kürleri ve klinik uygulamalar ile saç dökülmesinin tıbbi tedavisi gerekse saç ekimi ile bu soruna profesyonel çözümler üretiyoruz.

Saç dökülmesi eskiye oranla daha erken yaşlarda görülmeye başlanan bir hastalık. Erken yaşlarda yakalandığı zaman tedavi edilerek saç dökülme şiddetinin azaltılması, dökülmenin önlenmesi ve saç kalitesinin arttırılması gibi faydalar ile hasta memnun edilebilir. Dökülmenin ilerleyen aşamalarında bu tip faydalar yerini saç ekimi gibi daha radikal işlemlere bırakır.

LIV HOSPITAL’ de Saç Sağlığı ve Saç Ekimi Birimi’miz saç dökülmesine şu uygulamalarla çözüm geliştirmekte:

EV BAKIM KÜRLERİ:

Erken yaşlarda başlayan saç dökülmeleri genelde uygun bir medikal şampuan, evde uygulanacak özel bakım kürleri ile kontrol altına alınabilir. Bunun için doktorumuz tarafından yapılan bir muayene ve ihtiyaç duyulacak bazı tahlil ve işlemler yeterli olmaktadır. Eğer dökülmenin mevsimsel olağan bir dökülme olmadığı ortaya çıkarsa o zaman doktorumuzun yazacağı reçete, hazırlatacağı özel karışımlar ve kürler ile hasta kendi tedavisini kendisi rahatlıkla evinde devam ettirebilir. Kuaför işlemlerinden sonra saçları yananlar, diyet programları sonrası veya yanlış ürün kullanmaktan ötürü yoğun saç dökülme sorunu yaşayanlar ve saçlarının sönük, bakımsız, cansız olduğunu düşünen hastalar için bu tip tedaviler idealdir

SAÇ MEZOTERAPİSİ:

 Daha ciddi saç dökülme sorunu yaşayan hastalar evde uygulayacakları bakım kürleri ile yeterli sonucu alamazlar. Bu durumda saçın yapısında bulunması gereken bileşenleri içeren ilaçların direkt saçlı deriye, saçın köküne zerk edilmeleri gerekir. İşlem öncesi lokal anestezi yapıldığı için hasta her hangi bir ağrı hissetmez. Yapılan işleme saç mezoterapisi adı verilir. Bütün iğneli uygulamarda olduğu gibi saç mezoterapisi de doktorlar tarafından yapılır. Çoğunlukla özel bir cihaz yardımıyla yapılan bu işlem saç dökülmesini belli bir süre  kontrol altına alabilir.  Standart bir saç mezoterapisinde etki süresi 1 hafta, koruma süresi 1 aydır.

PRP:

Hastanın kendi kanının özel bazı işlemlerden geçirildikten sonra DNA aktivatörü ile karıştırılıp yine özel cihazlar sayesinde saçlı deriye enjekte edilmesi işlemidir. Daha uzun süreli bir koruma sağlar.  Son yıllarda artık saç mezoterapisi ile saç PRP’ si beraber anılır olmaya başlandı. Uygulama materyali hastanın kendi kanından hazırlandığı için hiçbir yan etki riski bulumamaktadır. Yine lokal anestezi ile yapılan bu işlem de diğer işlemler gibi ağrısızdır. Saç PRP si ile hasta uygulamanın sonucunu bir sonraki seansta ( yaklaşık 1 hafta sonra ) görür. Bu etki 3 ay devam eder. 3 ay sonra koruma amacıyla yapılan işlemin tekrarlanması gerekir.

BT TERAPİ:

Tek seans uygulaması ile ortalama 6-8 ay kadar saç dökülmesini kontrol altına almaya yardımcı olan özel bir saç mezoterapisi yöntemidir. Etkisi bir yıla kadar da devam edebilir. Mezoterapi için sık aralıklarla doktora gelemeyen veya yurtdışında yaşayan hastalar için ideal bir yöntemdir. Yapılan işlem Saç PRP si ile aynı olmakla birlikte yapılan iğne sayısı ve kullanılan ilaç miktarı çok daha fazladır. İşlem sonrası etkinliğin süresini uzatmak için özel bir ilaç daha uygulanır. Bu sayede hastanın bir sonraki seansa gelmesi için en az 6 ay gibi zamanı olur. Lokal anestezi sonrası yapıldığı için ağrısız bir işlemdir. 

Uzmanlarımıza Sorun
Uzmanlarımıza Sorun
İsim Soyisim(*) :  
Telefon(*) :  
Şehir :
E-mail(*) :  
Mesajınız(*) :  
Rapor Gönder :
Güvenlik :
Top