Türkçe    English   русский 

şifremi unuttum

Şifremi Unuttum

plastik, estetik ve rekonstrüktif cerrahi kliniği

tıbbi hizmetlerimiz
bölüm tanıtımı

Her anlamda iyi ve güzel görünmek günümüz sosyal yaşamında kişinin bir adım önde olmasını sağlayacak unsurlardan birisidir. Estetik girişimler ve ameliyatlar, sağlıklı ve daha iyi görünmek için vücudumuzda gerçekleştirmek istediğimiz değişiklikleri içerir.

Her insanın vücut tipi ve yapısı, beklentileri ve yaşam tarzı farklıdır. Dolayısı ile Liv Hospital uzmanları, estetik girişimlerde ideal sonuç için kişiye özel planlama yaparak, kişinin gereksinimi olan, cilt tipi ve vücut formuna uygun müdahaleler önermektedir.

Rinoplasti

 • Rinoplasti yani burun estetiği en çok başvurulan estetik ameliyatlar arasında yer alır.
 • Burun yüzün tam ortasında yer alan, ilk bakışta hemen göze çarpan bir organdır. Burnumuz, yüzümüzün bütünlüğüne ve ifadesine önemli katkı sağlarken, fonksiyonel anlamda da görevler üstlenmiştir. Nefes alma sırasında havanın geçeceği ana yol olması, geçiş sırasında havanın temizlenmesi ve nemlendirilmesi, koku alma fonksiyonu, burnumuzun temel görevleridir. Bu nedenle estetik burun ameliyatı planlanırken, kişinin hava yolu açıklığı ve buraya yapılacak müdahaleler de planlanmalıdır

Liv Hospital’de burun ameliyatı öncesi ve sonrasında hasta ile ayrıntılı bir görüşme yapılarak arzu ettiği değişiklik ayrıntıları ile ortaya konur. Gerekirse fotoğraf programları üzerinden planlama yapılır.

İşlem sonrası 1 hafta alçı ya da atel uygulanır. Bu yapılan müdahalenin kalıcı olmasını sağlar. 2 hafta içinde ödem büyük ölçüde azalır. Burnun son halini alması 6 ayı bulur.


Sekonder rinoplasti

Liv hospital uzmanları daha önce başka hekimlere rinoplasti olmuş ancak sonucundan memnun olmayan hastalarımıza da yardımcı oluyor. Deneyimleri ile düzeltme operasyonlarında yüksek başarı oranları yakalıyor.

Meme Estetiği

Kadın memesi, insanlık tarihinin her döneminde anaçlığın, doğurganlığın, üretkenliğin ve güzelliğin simgesi olmuştur. Yuvarlak ve dolgun hatları ile her zaman kadın cinselliğinin önemli bir öğesi olarak görülmüştür. 

Gerek doğuştan gerekse de sonradan olan meme estetiği sorunları için Liv Hospital hekimleri meme büyütme, meme dikleştirme, meme küçültme operasyonları ile hastalarına yardımcı oluyor.

Meme büyütme işlemleri genellikle silikon protez ile yapılır. Protez hasta için uygun olan bölgeye ve plana, hastanın talep ettiği ve vücut yapısına uygun biçim ve büyüklükte yerleştirilir.

Özelikle kilo alıp veren, doğum yapıp emziren ya da deri elastikiyeti yetersiz olan kişilerde zaman içinde memelerde sarkma oluşabilir. Ayrıca sarkık ve büyük memeler bel ve boyun ağrısı, terleme ve deri infeksiyonları gibi sağlık sorunlarına da yol açar.  Bu durumlarda meme dikleştirme ve meme küçültme işlemleri ile yine dik, dolgun ve doğal memeler elde etmek mümkün olur.

Günümüzde meme kanseri, kadınlarda en sık ikinci kanser türüdür. İstatistiklere göre, her sekiz kadından birisi, yaşamı boyunca meme kanserine yakalanacaktır. Bu nedenle her yıl milyonlarca kadın kanser nedeni ile memesinin bir kısmını ya da tamamını kaybetmektedir Liv Hospital’de kanser operasyonları sonrası memesini kaybeden hastalarımız için de kendi dokuları ya da silikon protez ile meme onarımı işlemlerinde yüksek hasta memnuniyeti sağlıyoruz.  Hastalığın evresine, kişinin vücut yapısına, tedavi planına göre en uygun onarım yöntemini birlikte değerlendirip kişiye özel çözümler üretiyoruz.

Vücut Şekillendirme

Vücudumuzu saran iki temel yağ tabakası vardır: Yüzeyel ve derin tabakalar. Yüzeyel tabaka hemen derimizin altında yer alır. Bu tabaka ince ve düzenli olduğunda cildimizin güzel görünmesinde katkısı vardır.  Bunun hemen altında yer alan derin yağ tabakası ise, özellikle depolanmadan sorumlu olan tabakadır. Yediğimiz yemeklerden aldığımız kaloriler, harcadığımız kalorilerden fazla olduğunda, besinler yağa çevrilir ve işte bu derin tabakada depolanır.

Liv Hospitalde aşırı yağlanma, sarkma, ve vücut deformitesi olan hastalarımıza liposuction, VASER Hi Def Liposuction, karın germe, mini karın germe, kol ve uyluk germe gibi vücut şekillendirme işlemleri ile yardımcı oluyoruz.

VASER Liposuction Nedir?

Son yıllarda liposuction yöntemlerinde teknolojinin de yardımı ile gelişmeler yaşanmıştır. VASER Liposuction da bu tekniğin geldiği en ileri noktadır. Bu yöntemde yağ dokusu ses dalgaları ile henüz vücut içinde iken parçalanmaktadır. Ayrıca uygulanan ses dalgaları yağ dokusunu parçalarken, kan damarı ve bağ dokusu gibi gerekli dokulara zarar vermemektedir. Bu enerji kollajen bağlarını ısıtıp kısaltarak işlem sonrası hızla toparlanma ve iyileşme sağlamaktadır.

Yüz Estetiği

Yaşlanma sürecinde yüzde 3 temel değişiklik ortaya çıkar

 1. Taşıma ve askılama gücünün kaybına, elastikiyetin azalmasına ve kollajen liflerin direncinin düşmesine bağlı olarak, dokular aşağı doğru sarkmaya başlar. Bu etkiyle, mevcut oluklar ve çukurluklar belirginleşir, deri gevşer. Kaşlar ve göz kapakları düşer,  göz ve yanak arasında bir oluk oluşur. Yanaklar sarkar, dudak ve yanak arasında da derin bir kanal ortaya çıkar. Ağız köşesi aşağı doğru döner, boyun derisi sarkar ve boyunda bantlar oluşur.
 2. Yumuşak dokular zayıflar ve azalır. Böylece yanak dolgunluğu azalır, göz çukuru belirginleşir ve gözler küçülür, deri incelir. Sadece yumuşak dokular değil, yüz kemikleri de zayıflar. Böylece gençlikte oval olan yüz zamanla dikdörtgen şeklini alır.
 3. Cilt kalitesi bozulur. Ciltte ince kırıklıklar, lekelenmeler, mimik çizgileri oluşur.

Düzensiz hayat, sigara kullanımı, gergin kişilik yapısı, aşırı güneş etkisi, yetersiz sıvı alımı gibi faktörler yaşlanmanın etkilerini arttırabilir.

Muayene ile elde edilen bulgulara göre kişinin yüzün hangi bölgesinde müdahaleye ihtiyacı olduğu belirlenir. Alın ve kaş, açık ya da endoskopik orta yüz germe, yüz ve boyun germe işlemlerinden gerekli olanlar birlikte ya da ayrı ayrı uygulanarak yaşlanmanın etkileri geri çevrilebilir.

Liv hospitalde teknolojinin en son imkanlarının kullanıldığı kök hücre laboratuarı sayesinde bu işlemler kök hücre uygulamaları, PRP ve fibroblast uygulamaları, kök hücre ile zenginleştirilmiş yağ dolgusu ile desteklenerek kalıcılık ve hasta memnuniyeti arttırılır.  

Göz Kapağı Estetiği:

Yaş ilerledikçe, göz kapaklarını oluşturan yapıların ve çevre dokuların zayıflaması sebebi ile kapaklar düşer, deri buruşur, torbalanmalar başlar, göz çevresi kemikler incelir ve göz çukuru derinleşir, “kaz ayakları” dediğimiz kırışıklıklar ortaya çıkar. Bu tabloya yanaklarda sarkma, buruna doğru uzanan bölgede torbalanmalar sonucu “gözyaşı oluğu” (tear trough) oluşumu ve alında kırışıklıklar da eklenince her zaman yorgun bakan, olduğundan yaşlı görünen gözler ve yüz görünümü kaçınılmaz olur.

Göz kapağı derisinde sarkmalar ve gevşeklik oluşan, torbalanmalar ortaya çıkan, olduğundan daha yaşı göründüğünü ya da uykusunu alsa bile yorgun baktığını ifade eden kişiler genellikle göz kapağı estetiğinden fayda görürler

Bu işlem sırasında temel olarak kapaklardaki fazlalık deri çıkarılır, torbalanmaya sebep olan yağ yastıkçıkları gerektiği kadar alınır ya da yeniden şekillendirilir, üst göz kapağı irisi gereğinden fazla örtüyorsa düzeltilir. Kişinin ihtiyacına göre aynı seansta göz çevresine yağ enjeksiyonu, kapak birleşim noktalarının yukarıya taşınarak göz açıklığının yukarı dönük hale getirilmesi (bedem göz), gözyaşı oluğunun düzeltilmesi gibi işlemler de eklenir. Bu işlemlerin eklenmesi beğeniyi ve tatmini arttıracaktır.

 

Stem cell (kök hücre) ile yüz ve vücut gençleştirme

Kök hücreler henüz olgunlaşmasını tamamlamamış, uygun ortamlarda ve uygun şekilde uyarıldığında ihtiyaç duyulan her türlü hücreye dönüşebilen ana hücrelerdir. Kök hücreler kendini yenilebilme, sınırsız bölünme ve çoğalma kapasitesine sahiptir. Kök hücrelerin izole edilip kişiye tedavi amacıyla geri verilmesi son yıllarda tıpta yaşanan en büyük ilerlemelerden biridir.

Liv Hospital’deki sofistike kök hücre laboratuarımız sayesinde, kişiden aldığımız 250 cc yağ dokusundan, yani kişinin kendisinden kök hücreler elde edebiliyoruz.

 • Kök hücreleri estetik cerrahide özellikle yüz ve el bölgesinde cilt gençleştirme ve dolgu amaçlı kullanıyoruz. Kök hücre enjekte edilen bölgelerde hızla iyileşme sağlanırken, damarlanma artışı, kollagen ve elastin lif sentezi, cilt kalınlığının artması gibi etkilerle tazelenme ve gençleşme elde edilmektedir. Ayrıca son dönemde meme büyütme amaçlı kök hücre kullanımı da gündeme gelmiştir.
 • Bu işlemleri yaparken duruma göre kök hücreleri yağ dokusu ile karıştırabiliyoruz ya da izole olarak enjekte edebiliyoruz.
 • Günümüzde pek çok madde dolgu amaçlı kullanılmaktadır. Ancak dolgu ya da cilt gençleştirme amacıyla kök hücre kullanılması bu işin en ileri noktasıdır. Çünkü hem gençleşmeyi ve iyileşmeyi sağlayacak hücreleri arzu edilen bölgeye doğrudan veriyoruz hem de kişinin kendinden üretildiği için alerji yapmayan ve yan etki göstermeyen bir malzeme kullanmış oluyoruz.
 • Estetik amaçlı kullanımı dışında kök hücreler iyileşmeyen yaraların tedavisi (diyabetik ayak, venöz ülser, burger hastalığı), yanık ve yanık izlerinin tedavisi, deformite ve şekil bozukluklarında dolgu amaçlı olarak kullanılmaktadır.

Yağ grefti uygulamaları (yüz ve vücut kontur düzeltme)

Yağ greft uygulaması yani yağ enjeksiyonu vücudun herhangi bir bölgesinden alınan yağ dokusunun başka bir bölgeye enjekte edilmesi işlemidir.

Yüzün çökük olan kısımlarını şişirmek, doldurmak, çökük yara izlerini düzeltmek, dudak kalınlaştırmak, elmacık kemiklerini belirginleştirmek için uygulanır.

Yağ dokusu kişinin kendine ait olduğu için ek bir maliyeti ve alerji yapma olasılığı yoktur.   Ayrıca içerdiği kök hücreler sayesinde yağ dokusu verildiği bölgeyi gençleştirir ve tazeler. Bu özellikleri ile sentetik dolgulardan üstündür.

 

Peeling (kimyasal ve laser yöntemi ile)

Peeling cildin ölü hücrelerden oluşmuş üst tabakasını soymayı amaçlar.  Uzman doktorların uyguladığı peeling sonrasında cildin kendini onarma mekanizmaları çalışarak cilde nem ve parlaklık veren maddelerin salınmasına neden olur. Böylece cildin daha parlak ve genç görünmesine yol açar.

Peeling uygulamaları hangi alanlara yapılır?

 • Leke tedavisi
 • Kırışıklıkların giderilmesi
 • Cildin renginin berraklaşıp canlılık kazanması
 • İri gözeneklerin kapanması
 • Cildin nem dengesinin sağlanması
 • Sivilce ve sivilce izlerinin, siyah ve beyaz noktaların yok edilmesi
 • Pürüzlü, soyulan, kuru ve yağlı ciltlerin normalleşmesi
 • Tekrarlayan seanslarla cilt sarkmalarının azalması ve önlenmesi
hastanemizde gerçekleştirilen işlemler
 1. Estetik Cerrahi
 • Meme Estetiği
 • Meme Büyütme
 • Meme Küçültme ve Dikleştirme
 • Meme Rekonstrüksiyonu
 • Jinekomasti
 • Vücut Şekillendirme
 • Liposuction
 • Karın Germe
 • Mini Karın Germe
 • Kol ve Uyluk Germe
 • Obezite Sonrası Vücut Şekillendirme
 • Yüz Estetiği
 • Alın ve Kaş Kaldırma
 • Orta Yüz Gençleştirme
 • Yüz ve Boyun Germe
 • Göz Kapağı Estetiği
 • Cilt Soyma İşlemleri
 • Kepçe Kulak Düzeltilmesi
 • Kulak Memesi Düzeltilmesi
 • Burun Estetiği
 • Saç Ekimi
 1. Cerrahi Dışı Estetik Uygulamalar
 • Dolgular
 • Yağ Enjeksiyonları
 • PRP Uygulamaları
 • Kök Hücre Uygulamaları
 • Botox Uygulamaları
 • Aşırı Terleme Tedavisi
 1. Rekonstrüktif Cerrahi
 • Kanser Sonrası Meme Onarımı
 • Benler
 • Deri Tümörleri ve Deri Kanserleri
 • Yara İzleri
 • Yanık Tedavisi
 • Dudak Damak Yarığı
 • El Cerrahisi ve Mikrocerrahi
Uzmanlarımıza Sorun
Uzmanlarımıza Sorun
İsim Soyisim(*) :  
Telefon(*) :  
Şehir :
E-mail(*) :  
Mesajınız(*) :  
Rapor Gönder :
Güvenlik :
Top