Türkçe    English   русский 

şifremi unuttum

Şifremi Unuttum
bölüm tanıtımı

Tıptaki gelişmeler, hastalıkların teşhis ve tedavisinde kullanılan yeni yöntemler sayesinde insan ömrü gittikçe uzuyor. Sağlıklı, genç ve güzel görünmek kadın erkek birçok kişi için gittikçe daha da önem kazanıyor.

Liv Medikal Estetik Kliniği’nde başlayan güzellik yolculuğunuzda hiç yalnız kalmayacaksınız. Dermatologlar, diş hekimleri, saç ekim uzmanları, plastik cerrahlar tarafından takibinin ve tedavinin yapıldığı, ilgiyle bakıldığı ve teknolojinin getirdiği avantajların kulllanılığı Liv Medikal Estetik Kliniği’nde kendinizi emin ellerde hissedeceksiniz. İşlemleriniz bitene kadar yanınızda olacak Liv Medikal Estetik Kliniği temsilcileri hem güvende hissetmenizi sağlayacak hem de gerekli duygusal ve fiziksel desteği vererek konforunuzu en üst seviyeye taşıyacak.

estetik diş bakımı

Diş hekimliğinin en önemli görevi sağlıklı dişler ve çiğneme fonksiyonunun eksiksiz yerine getirilmesinin sağlanmasıdır. Estetik diş hekimliği bu genel kuralların yanında dişlerin estetik  görüntüsünün kişinin genel yüz görüntüsüne, yüzündeki harmoniye uygun olması, uygun hale getirilmesidir. Estetik diş hekimliği uygulamalarında kişinin yüz tipi, yüz hatları, cinsiyeti, ten rengi, kişiliği gibi birçok etken göz önünde bulundurulur.

Beyazlatma

Dişlerin üzerindeki plak dediğimiz kirler diştaşları ve lekeler uzaklaştırıldıktan sonra, dişlerin Orijinal renklerinden memnun olmayan kişilere uygulanan bir tedavidir. Beyazlatma işleminin evde ve klinikte uygulanan iki tipi bulunmaktadır. Dişlerin üzerlerine uygulanan beyazlatma jelleri, dişlerde kimyasal bir reaksiyon oluşturarak dişlerin renginde açılma sağlamaktadır ve kişi doğal beyazlıkta dişlere kavuşur.

Bonding

Özellikle az sayıda dişte sorun olduğunda tercih edilen bir yöntemdir. Kırık diş restorasyonları, diş aralarındaki boşlukların kapatılması gibi sorunlarda ağız içinde uygulanan kişinin kendi diş renginde yapılan restorasyonlardır.

Laminate Veneer Uygularmaları

Diş rengi, şekli ve pozisyonundan memnun olmayan bireylerde dişlerin ön yüzeyine uygulanan ortalama 0.3 mm kalınlığında porselen yapraklardır. Dişlerin sadece ön yüzüne uygulanması ve dişin diğer yüzeylerine dokunulmaması sebebiyle diş dokusunu mmkün olduğunca koruyan bir yöntemdir. Kullanılan porselen metaryalinin inceliğinden dolayı da dişin mine efektlerini çok iyi taklit eder , çok doğal ve estetik sonuçlar elde edilir.

Full Porselen Kronlar

Geleneksel yöntemlerde alt yapısı metal olan kuronlar, günümüzde full porselenden hazırlanarak daha estetik restorasyonlar yapılabilmektedir.

İnley- Onley Dolgular

Dolguyu destekleyecek yeterli miktarda diş yapısı bulunmadığında  ancak porselen kuron ile kaplanacak kadar zarar görmemiş ise inley onley dolgular yapılır. Porselenden laboratuarda hazırlanan bu dolgular, özellikle diş etiyle temasta olan defektlerde dişetiyle uyumu sebebiyle tercih edilir.

Ortodontik Tedaviler

Diş hekimliğinin genel olarak diş çapraşıklıkları ve çeneler arası uyumsuzluk problemlerini tedavi eden branşı olan ortodontik tedaviler, hem sonuç olarak düzgün dizilmiş dişler ve uyumlu çene kapanışı sağlayarak estetik bir sonuç sağlarken hem de tedavi sırasında günümüzde kullanılan estetik braketler, şeffaf plaklar ve dişlerin arka yüzüne uygulanan brakeler (lingual teknik) yöntemleri kullanılarak erişkin dönemde tedavi süresince de estetik bir görünüm sağlanmaktadır.

Estetik Dişeti Uygulamaları

Tam anlamıyla estetik bir diş görüntüsü ancak sağlıklı ve estetik dişeti görüntüsü ile sağlanabilmektedir. Diş taşı temizliği ve gerektiğinde küretaj işlemleri ile dişetlerinin aşırı kırmızı, şişkin veya iltihaplı görüntüleri tedavi edilmektedir. Bazı durumlarda da güldüğünde dişetleri çok görünen kişilerde dişeti seviyelendirme, aşırı dişeti çekilmelerinde dişeti flepleri gibi düzenlemeler de yapılabilmektedir.

saç estetiği

SAÇ EKİMİ VE SAÇ DÖKÜLMESİ TEDAVİLERİ

SAÇ EKİMİ:

FUE isimli yöntemle yapılan ve tek bir seansta saç dökülme şikâyeti yaşayan hastaların %85’inin sorununu tek seans ile çözen cerrahi bir işlemdir. Lokal anestezi altında yapılır. Hastanın uyanık olduğu ama ağrı hissetmediği bu işlem saç ekiminde en güvenilir anestezi yöntemidir.

Saç ekimi kısaca şu şekilde yapılır:

Önce donör sahadan maksimum sayıda greft alınır. Ardından alınan kökler özel bir PRP solüsyonun içinde bekletilirken köklerinin içine ekileceği kanallar açılır, son işlem olarak da kökler kanalların içine nakledilir ve işlem bitmiş olur.

LIV Hospital’ da saç ekimi HR SYSTEMS Kriterleri’ne göre yapılır. Bu kriterler ideal bir saç ekimi için uyulması gereken bütün koşulların bütünüdür. Hastaya HR SYSTEMS Kriterleri baz alınarak maksimum sayıdaki greft, doktorlar ve saç ekimi uzmanı yardımcı sağlık personelleri tarafından 4-5 saat gibi bir sürede nakledilir.

Saçların operasyondan sonra doğal görünmesi özellikle hastaların önemsediği bir konudur. Bunun sağlanması büyük ölçüde ön saç çizgisi, planlama ve kanal açma işlemlerinin mutlaka doktor tarafından yapılmasına bağlıdır. Diğer hizmetler de mutlaka uzman yardımcı sağlık personeli tarafından yapılması ve doktorun sıkı denetiminde olmalıdır.

LIV Hospital, tecrübeli doktor ve saç ekimi uzmanı yardımcı sağlık personelleri ile saç ekiminde nitelikli bir hizmet vermektedir.  

SAÇ DÖKÜLMESİ TEDAVİLERİ:

fibroblast (saç kök hücre)

Saç dökülmesi her geçen gün artan şiddetiyle çözüm bekleyen tıbbi sorunlar arasındaki yerini sağlamlaştırıyor. LIV olarak gerek ev bakım kürleri ve klinik uygulamalar ile saç dökülmesinin tıbbi tedavisi gerekse saç ekimi ile bu soruna profesyonel çözümler üretiyoruz.

Saç dökülmesi eskiye oranla daha erken yaşlarda görülmeye başlanan bir hastalık. Erken yaşlarda yakalandığı zaman tedavi edilerek saç dökülme şiddetinin azaltılması, dökülmenin önlenmesi ve saç kalitesinin arttırılması gibi faydalar ile hasta memnun edilebilir. Dökülmenin ilerleyen aşamalarında bu tip faydalar yerini saç ekimi gibi daha radikal işlemlere bırakır.

LIV HOSPITAL’ de Saç Sağlığı ve Saç Ekimi Birimi’miz saç dökülmesine şu uygulamalarla çözüm geliştirmekte:

EV BAKIM KÜRLERİ:

Erken yaşlarda başlayan saç dökülmeleri genelde uygun bir medikal şampuan, evde uygulanacak özel bakım kürleri ile kontrol altına alınabilir. Bunun için doktorumuz tarafından yapılan bir muayene ve ihtiyaç duyulacak bazı tahlil ve işlemler yeterli olmaktadır. Eğer dökülmenin mevsimsel olağan bir dökülme olmadığı ortaya çıkarsa o zaman doktorumuzun yazacağı reçete, hazırlatacağı özel karışımlar ve kürler ile hasta kendi tedavisini kendisi rahatlıkla evinde devam ettirebilir. Kuaför işlemlerinden sonra saçları yananlar, diyet programları sonrası veya yanlış ürün kullanmaktan ötürü yoğun saç dökülme sorunu yaşayanlar ve saçlarının sönük, bakımsız, cansız olduğunu düşünen hastalar için bu tip tedaviler idealdir

SAÇ MEZOTERAPİSİ:

 Daha ciddi saç dökülme sorunu yaşayan hastalar evde uygulayacakları bakım kürleri ile yeterli sonucu alamazlar. Bu durumda saçın yapısında bulunması gereken bileşenleri içeren ilaçların direkt saçlı deriye, saçın köküne zerk edilmeleri gerekir. İşlem öncesi lokal anestezi yapıldığı için hasta her hangi bir ağrı hissetmez. Yapılan işleme saç mezoterapisi adı verilir. Bütün iğneli uygulamarda olduğu gibi saç mezoterapisi de doktorlar tarafından yapılır. Çoğunlukla özel bir cihaz yardımıyla yapılan bu işlem saç dökülmesini belli bir süre  kontrol altına alabilir.  Standart bir saç mezoterapisinde etki süresi 1 hafta, koruma süresi 1 aydır.

PRP:

Hastanın kendi kanının özel bazı işlemlerden geçirildikten sonra DNA aktivatörü ile karıştırılıp yine özel cihazlar sayesinde saçlı deriye enjekte edilmesi işlemidir. Daha uzun süreli bir koruma sağlar.  Son yıllarda artık saç mezoterapisi ile saç PRP’ si beraber anılır olmaya başlandı. Uygulama materyali hastanın kendi kanından hazırlandığı için hiçbir yan etki riski bulumamaktadır. Yine lokal anestezi ile yapılan bu işlem de diğer işlemler gibi ağrısızdır. Saç PRP si ile hasta uygulamanın sonucunu bir sonraki seansta ( yaklaşık 1 hafta sonra ) görür. Bu etki 3 ay devam eder. 3 ay sonra koruma amacıyla yapılan işlemin tekrarlanması gerekir.

BT TERAPİ:

Tek seans uygulaması ile ortalama 6-8 ay kadar saç dökülmesini kontrol altına almaya yardımcı olan özel bir saç mezoterapisi yöntemidir. Etkisi bir yıla kadar da devam edebilir. Mezoterapi için sık aralıklarla doktora gelemeyen veya yurtdışında yaşayan hastalar için ideal bir yöntemdir. Yapılan işlem Saç PRP si ile aynı olmakla birlikte yapılan iğne sayısı ve kullanılan ilaç miktarı çok daha fazladır. İşlem sonrası etkinliğin süresini uzatmak için özel bir ilaç daha uygulanır. Bu sayede hastanın bir sonraki seansa gelmesi için en az 6 ay gibi zamanı olur. Lokal anestezi sonrası yapıldığı için ağrısız bir işlemdir. 

vücut gençleştirme

Yapılan Uygulamalar:

 • Lipoliz
 • Bio kavitasyon
 • Lenf drenaj
 • Ultrashape 

Mezoterapi ile Selülit Tedavisi

Hem bölgesel zayıflama hem de selülit tedavisinde kullanılan mezoterapi, bölgesel yağ erimesi tedavisinde rol oynuyor. Mezoterapi, problemli bölgelerde doğrudan deri içine ya da deri altına mikroenjeksiyon yöntemi ile yapılıyor. Mezoterapi uygulaması ile  boyun, karın ve göbek yağları, bel ve sırt bölgesi, uyluklar ve diz bölgesi olmak üzere vücutta pek çok bölgelerde uygulanıyor. Cerrahi bir işlem olmayan mezoterapi, kısa sürmesi ve hızlı sonuç alınması açısından oldukça avantajlıdır. Ayrıca, enjekte edilen karışımın içeriğinde vitamin, mineral ve antioksidan olduğundan cilt de düzelme ve gençleşme sağlanır.

Lipoliz ile Bölgesel Zayıflama

Enjeksiyon lipoliz bölgesel yağlanma ve cilt gevşekliği tedavisinde kullanılan tedavi vücut şekillendirme uygulamalarında oldukça yenilikçi bir tedavidir. Tedavi özellikle bacaklar, kollar, kalça ve basen eritmek için kullanılır. Lipoliz ile karın, kalça, bacak dışı yanları, baldır, ayak bileği, kollar, çene altı veya vücudun diğer bölgelerine yerleşmiş, vücut kontürünü bozan fazlalıklar yok edilir ve vücudun yeniden şekillenmesi sağlanır. Bu yöntem cildin altında biriken yağları yok edebildiği gibi aynı zamanda ciltteki kolajen üretimini de arttırarak cildin daha gergin ve genç görünmesini sağlar.

BioKavitasyon ile Sıkı ve Gergin Bir Cilt

Sadece bölgesel yağlanma üzerinde değil , aynı zamanda selülit ve cilt gevşekliği üzerinde de etkili yöntem, çevresel bir metrik azalma sağlayarak vücut yapısını yeniden şekillendirir. Jel ile ultrason uygulamasının yapıldığı ilk aşama sonrası selülit karşıtı veya sıkılaştırıcı jel kullanılarak elektroporasyon uygulanır. Son aşamada ise hücreler arası ortamda serbest kalan yağların vücuttan atılmasını hızlandıran lenfatik drenaj uygulanıyor.

Lenf Drenaj (Pressoterapi ) ile Bölgesel Zayıflama

Ödemli selülit, obezite ve doğum sonrası bakımda etkilidir. Varis damarlarını oluşturan koşullar önlenir. Liposuction sonrası ödemi azaltır. Cilt elastikiyetini arttırır. Yatak hastalarında trombozu önler. Detox amacı ile kullanımın yanı sıra diğer incelme cihazları ile birlikte kullanımında olumlu sonuçlar alınmasını sağlar.

 

Trilpollar Radyofrekans Çevresel İncelme

Tamamen invaziv olmayan, ağrısız ve kısa süreli bir bakım sunar. Cildin elastik liflerini üreten fibroplastların ısıtılmasıyla cildin anında sıkılaşmasını sağlayarak genç bir görünüm kazandırır. Yağ hücrelerini ısıtarak metabolik aktivitelerini hızlandırır ve depolanan yağ asitlerinin boşaltılmasını sağlar. Bu sayede yağlar azalır, çevresel incelme ve selülit görünümünde azalma sağlanır.

Icoone ile Vücut Sıkılaştırma

Cildin genel gereksinimlerine uygun bir bakımın ardından spesifik kusurlarla iç ve dışları gibi sarkmalar, torbalanmalar, gevşek dokular) etki eden Icoone ile ilk seanstan itibaren gözle görülür olumlu sonuçlar elde edilir. Kötü görünümlü selülitten (çoğunlukla ödemli) kaynaklanan problemleri giderir. Sirkülasyon fonksiyonlarından kaynaklanan sorunları çözer. Yaşlanma karşıtı aksiyon,cildi yeniler ve yeniden oksijenlenme yapar. Doku elastikiyetini uyarır. Yeni kolajen üretimini tetikleyerek cildi sıkılaştırır. Zindelik uygulamasıyla cilt kalitesini yükseltir. Vücudu şekillendirir. Tüm vücutta rahatlama sağlar. Çok hassas cilt bölgerinde dahi kırışıklıkları ve çizgileri hafifletir. Pürüzsüz, sıkılaşmış ve parlak bir cilde kavuşturan tonlama ve drenaj oluşturur.

Ultrashape ile Acısız Bölgesel Zayıflama

Ultrashape, karın, bel ve basen bölgesinde istenmeyen yağlardan kurtulmaya yarayan gözle görülen ve ölçülebilen zayıflatıcı etkiye sahiptir. 3 seanslık ultrashape tedavisi sonrasında bel ve basen bölgesinde ortalama 4-10 santimlik incelme görülmüştür. Sistem tedavi görecek alanı üç boyutlu görüntüler ve altta kalan yağ katmanına ulaşan ultrasound enerjisi verir. Bu işlem tam ve her zaman aynı sonucu veren enerjinin tedavi edilecek bölgeye dağıtarak, liposuctionın en belirgin özelliği olan şekil bozukluğu riskini en aza indirir. 45-60 dakika arasında değişen seanslarda karın, kalça, ve bel bölgesine uygulanır. Uygulama sonrası günlük hayata rahatlıkla geri dönülebilir. Sonuçları tedavi sonrası 14-28 gün içerisinde elde edilir.

Pasif Jimnastik ile Zayıflama

Spordan ve egzersizden uzak yaşam sonucu olarak her geçen sürede kas yapımız daha güçsüzleşir.  Cihaz, elektro stimilasyon, yani uyarıcı akım cihazıdır. Deriyi pürüzsüzleştirir, kasları sıkılaştırır, metabolizmayı ve lenf sirkülasyonunu canlandırır. Toplanmış doku sıvısının ve suyun vücuttan atılmasını sağlar. Selülit tedavisinde kullanılır.

Lazer Epilasyon

Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte günümüzde oldukça konforlu lazer epilasyon uygulamaları yapılabiliyor. Soğutma sistemli lazer tekniği ile yapılan lazer epilasyon sayesinde lazer enerjisi cilde zarar vermeden doğrudan kıl kökünü yok eden ısıya dönüşür. Lazer epilasyon uygulamaları hijyen açısında da eski tekniklere göre avantajlıdır, Lazer epilasyon uygulaması esnasında kılların farklı olgunluk evrelerinde olması nedeniyle kalıcı ve kesin netice ortalama 4-6 seans sürer.

Mevcut lazer sistemleri, kıl tedavisinin yanı sıra nonablatif cilt yenileme, kılcal damar tedavisi, yara izleri, yüzeysel pigmentelezyonların tedavisinde de kullanılır.

Lazerle ince varislerin tedavisi:

Bacaklarda görülen yaygın ince varislerin tedavisinde kullanılmaktadır. Lazer ışını varise neden olan damar hücrelerini yok ederek etki göstermektedir.

Ayak Sağlığı Merkezi (Podiatri)

Doğduğumuz ilk andan itibaren tüm hayatımız ayaklarımız üzerinde geçer. Günün tüm yorgunluğu ve yıpranmışlığı ise en çok ayaklarımızı etkiler. Ama yine de ayak sağlığımıza karşı çok bilinçsizce davranır ve sıklıkla ihmal ederiz. Oysa çok ciddi hastalıkların ilk habercisi ayaklarımız olabilir. Özellikle şeker hastaları, kalp ve damar hastalıkları olan kişilerin ayak bakımları son derece önemlidir.

Ayak sağlığı neden önemlidir?

Podiatrik tedavi hizmetleri her yaştan ve her meslekten insan için çok önemlidir. Özellikle diyabet, kan dolaşım bozukluğu olan hastalar, basma bozuklukları (düz taban-yüksek taban, içe basan-dışa basan) ve sporcular için asla ihmal edilmemesi gereken bir uygulamadır. Ayak bakımı sadece ayaklarda problem (siğil, mantar, batık, nasır, vb.) olduğunda değil, düzenli olarak 4 haftalık aralıklarla bir uzman tarafından yapılmalıdır.

Liv Hospital’da profesyonellik ve hijyen koşulları ön planda tutularak özel eğitimli ekipler nasır, batık tırnak, kalınlaşmış tırnak, deforme ve mantar tırnak, siğil, deformasyon, keratinizasyon ve çatlak gibi pek çok podolojik problemi, hiçbir cerrahi müdahale ve ilaç kullanmadan, kişinin günlük aktivitesini etkilemeden tedavi eder.

yüz gençleştirme

Yapılan Uygulamalar

 • Plexer (ameliyatsız göz kapağı )
 • Fibroblast
 • Somon DNA 

Medikal Cilt Bakımı

Medikal cilt bakımı, dermokozmetik ürünlerle yapılan cildin canlılığını tekrar kazandırmaya, ciltte biriken yağ, siyah nokta, makyaj artıkları gibi cildin solgun görünmesine neden olan etkenlerden arındırmaya yönelik işlemlerden oluşur. Uzman doktor gözetiminde öncelikle cilt analizi ile cilt ihtiyaçları belirlenir. Cilt yağ, makyaj artıkları vs. etkenlerden temizlenerek medikal cilt bakımı için sağlıklı bir ortam oluşturulur. Hafif bir soyma işlemi ile cilt ölü hücrelerden arındırılır. Siyah nokta ve yağ butonları ciltten arındırılır. Nemlendirici ve besleyici bakım maskesi ile cilt bakımı işlemi sonlandırılır.

Yüz Mezoterapisi (Mezolift)

Ciltte yaşla birlikte oluşan kırışıklıklar, lekelenmeler, cilt renginde matlaşma gibi problemlerin tedavisinde pek çok yöntem kullanılır. Uzman doktorların uyguladığı mezoterapi problemli bölgelerin daha diri ve güzel görünmesi için uygulanan bir tedavi yöntemidir. Yararlı vitamin ve mineral karışımları ve cilde nem ve gerginlik sağlayan hyaluronik asit ürünlerinin mikro incelikteki iğne uçlarıyla cilde uygulanması ile parlak bir görünüm elde edilir.

Mezolift uygulamaları hangi alanlara yapılır?

 • Yüz bölgesi
 • Dekolte ve boyun bölgesi
 • El bölgesi

Peeling ve Mikrodermabrazyon

Peeling ve mikrodermabrazyon yöntemleri cildin ölü hücrelerden oluşmuş üst tabakasını soymayı amaçlar.  Uzman doktorların uyguladığı peeling sonrasında cildin kendini onarma mekanizmaları çalışarak cilde nem ve parlaklık veren maddelerin salınmasına neden olur. Böylece cilt daha parlak ve genç görünür.

Peeling ve mikrodermabrazyon uygulamaları hangi alanlara yapılır?

 • Leke tedavisi
 • Kırışıklıkların giderilmesi
 • Cildin renginin berraklaşıp canlılık kazanması
 • İri gözeneklerin kapanması
 • Cildin nem dengesinin sağlanması
 • Sivilce ve sivilce izlerinin, siyah ve beyaz noktaların yok edilmesi
 • Pürüzlü, soyulan, kuru ve yağlı ciltlerin normalleşmesi
 • Tekrarlayan seanslar la cilt sarkmalarının azalması ve önlenmesi

Cildinizde hiçbir sorun yoksa bile periodik peeling veya mikrodermabrazyon uygulamalarıyla en iyi cilt bakımını yaptırır, kırışıklık ve elastikiyet kaybı riskini en aza indirirsiniz.

PRP (Trombositten Zengin Plazma)

Cilt gençleştirme, saç dökülmesi, yara iyileşmesi, sivilce izi ve ameliyat izi tedavisi gibi pek çok alanda kullanılan PRP, kişiden alınan küçük miktardaki kanın özel bir tüpe konularak bir dizi işlemden geçirildikten sonra elde edilir. PRP yine aynı kişiye enjeksiyon yoluyla geri verilir. Trombosit denilen kan hücreleri, vücudumuzdaki hasarlı dokuların onarımı ve doğal haline dönüşmelerini sağlamak için gerekli “büyüme faktörlerini” yapısında barındırır. Eğer dokularımızda herhangi bir hasar olursa bu kan hücreleri, hasarlı dokuya gelerek onarım sürecini başlatırlar. Uzman doktorların uyguladığı PRP tedavisinde ise normal şartlar altında toplanan trombositlerden sayıca daha fazlası hücrenin hasarlı dokusunda birikir. Böylece onarım süreci hızlı ve güçlü bir şekilde başlamış olur.

PRP uygulamaları hangi alanlara yapılır?

 • Cilt gençleştirme: Yaşlanma ile oluşan hasarlı dokuları onararak daha genç bir görünümün elde edilmesine olanak sağlar. Bu amaçla yüz, boyun, dekolte ve ellerin dış yüzüne uygulamalar yapılabilir.
 • Saç dökülmesi: PRP, genetik olmayan saç dökülmelerinde tek başına etkili bir tedavidir. Genetik saç dökülmelerinde ise tek başına ya da saç ekimi yöntemleriyle birlikte kullanılmaktadır.
 • Yara iyileşmesi: Vücutta iyileşmeyen uzun süreli yaralar, yatağa bağlı olan hastalarda görülen yatak yaraları, damar hastalığı sonucu oluşan bacak yaralarında iyileştirici etkileri bulunmaktadır.
 • Sivilce izi ve ameliyat izi tedavisi

Roller uygulaması

Cilt üzerinde mikro kanallar açarak cildi iyileştirme yöntemi olan ve uzman doktorlar tarafından uygulanan Roller (Microneedling), yüz, eller, dekolte ve boyun bölgelerinde uygulanabilir. Roller tedavisi ince çizgi ve kırışıklıkların giderilmesi veya hafifletilmesi, akne izleri ve ameliyat izlerinin belirginliğinin azaltılması gibi antiaging tedavilerinde de kullanılır. Roller tedavisi ile gözenekli cilt yüzeyinin iyileştirilmesi ve cilt çatlaklarının hafifletilmesi de sağlanır. İşlem, bir silindir üzerinde bulunan saç telinden daha ince mikro iğneler olan Roller cihazı ile yapılır.

Cihaz derideki büyüme faktörlerini harekete geçirdiğinden kollajen sentezini başlatır. Bu sayede cildin dolgunluğu ve elastikiyeti artar. Böylece cilt daha sağlıklı, parlak, canlı ve genç görünüme sahip olur.

Roller uygulamaları hangi alanlara yapılır?

 • Cilt yenileme, lifting ve elastikiyet kaybı
 • Leke tedavilerinde
 • Akne izlerinde ve geniş gözenekli ciltlerde
 • Cilt tonüsünün düzeltilmesinde
 • Striaların (çatlakların) tedavisinde
 • Yara ve yanık izlerinin hafifletilmesinde
 • Selülit tedavilerinde
 • Saç kaybı ve saç derisi tedavilerinde

Leke tedavisi

Hedefe yönelik lazer ışını oldukça hassas bir alanın tedavisi için kullanılır. Lazerle cilt yüzeyinin yeniden belirlenmesi sağlanır, kahverengi lekeler uzaklaştırılır, belirgin veya çatlamış kan damarlarını kaybedebilir. Tedavi uzman doktorlar tarafından yapılır.

Cilt gençleştirme

Uzman doktorlar tarafından yapılan lazer ile cilt gençleştirme, ciltteki gözeneklerin sıkılaşması, leke tedavileri ve damarsal sorunların tedavisi yapılır. Lazer ışını cilde uygulandığında cilt altında belirli bir ısı seviyesine ulaşır ve kollajeni yeniler. Cildin genç, parlak ve gergin görünmesini sağlar. Lazer tedavileri ayrıca sivilce izlerinin yok edilmesinde ve doğum sonrası oluşan cilt çatlaklarının tedavisinde de uygulanır.

Botoks

Son yüzyılın ve kadınları ve erkekleri her zaman daha genç ve sağlıklı bir cilde kavuşmak istiyor. Kırışıklıklar, yüz mimikleriyle oluşan kırışıklıklar (alın ve göz çevresindeki), yerçekimi ve cildin sarkmasından ortaya çıkan kırışıklıklar (ağız çevresindeki deri kıvrımları) olarak değerlendirilmektedir. Kırışıklığın yerine ve türüne göre değişik yöntemler uygulanmaktadır. Yaşlanma belirtilerinin yok edilmesi konusunda geliştirilen güncel yöntemler Botox ve Dolgu Uygulamaları ile estetik her yaşta mümkündür. Botoks, yüzde  mimikle oluşan dinamik kırışıklıkların tedavisinde kullanılan bir yöntemdir. Kırışıklılara neden olan kaslara uygulanarak mimiklerin azalmasına ve dolaysıyla kırışıklıkların azalmasına yol açar. Botoks her yaşta uygulanabilir. Genç yaşlarda kırışıklık oluşumunu önler, ileri yaşlarda mevcut kırışıklıkların kaybolmasına yol açar. İşlem dermatologlar ve plastik cerrahlar tarafından uygulanır.

Botoks uygulamaları hangi alanlara yapılır?

 • Göz çevresi kırışıklıkları
 • Alın ve kaş arası mimik kırışıklıkları
 • Dudak çevresi kırışıklıkları
 • Boyun bölgesi kırışıklıkları
 • Burundan ağıza doğru inen nazolabial çizgi
 • Dudak kenarından çeneye doğru inen çizgiler
 • Yanak sarkmaları

Botoks migren tedavisi için kullanılan ve etkinliği kanıtlanmış bir yöntemdir. Nörologlar tarafından uygulanan botoks tedavi ile 3 ile 6 ay süren etkinliğe sahiptir.

Dolgu

Zamana bağlı yıpranma sonucu ciltte oluşan hacim kaybının en önemli nedeni cilde gerginlik  sağlayan kollajen, hyaluronik asit ve elastin gibi maddelerin azalmasıdır. Bu etki en sık göz ve ağız çevresinde, çene ve yanak çizgisinde, yanaklarda ve dudak kenarlarında ortaya çıkar. Plastik cerrahlar ve dermatologlar tarafından yapılan dolgu uygulamaları ile yaşla birlikte oluşan bu çizgilenme ve kırışıklıklar kolayca giderilir. Dolgu maddeleri kırışıklık ya da hacim kaybının olduğu bölgeye ciltaltına enjekte edilir.  Bu maddelerin en önemli özelliği su tutucu olmalarıdır. Bu özellikleri sayesinde hacim kaybı kolayca giderilir. Dolgu uygulama işleminden sonra etki hemen görülür. Hyaluronik asit cildin orta tabakasında bulunan temel bir maddedir. Ciltte kalıcılığı 6-18 aydır.

Dolgu uygulamaları hangi alanlara yapılır?

 • Alın çizgileri
 • Kaş arasındaki çizgiler
 • Ağız etrafındaki kırışıklıklar
 • Nasolabial çizgiler (Burun kanatlarından dudak köşelerine inen kırışıklık)
 • Ağız kenarından çeneye doğru uzanan kırışıklıklar
 • Kaşa şekil vermek
 • Elmacık kemiklerini belirginleştirmek
 • Dudak şeklinin vurgulanması ve hacminin arttırılması, asimetrik dudakların düzeltilmesi

Fraksiyonel (Altın İğneli) Radyofrekans

Secret, mikro-iğneli başlığı ve monopolar başlığının cihaza monte edildiği estetik alanında kullanılan bir Multi Radyofrekans  cerrahi sistemdir. Ameliyatsız yüz germe olarak bilinir. Mikroiğne başlığı 0.3mm inceliğindeki 25 iğneden oluşan bir başlıktır. Başlık değişen derinlikler boyunca cilde uygulandığında radyofrekans enerjisi cilt altındaki dokuları etkiler. Cilt altındaki kollajenin yenilenmesine ve hücresel büyüme faktörlerinin harekete geçmesine  yol açar. İlk uygulamadan sonra ciltte toparlanma, gözeneklerde belirgin sıkılaşma gözlenir.  Dermataloglar tarafından uygulanan işlemde kullanılan anestezik krem sayesinde işlem ağrısız yapılır. PRP ve mezoterapi gibi uygulamalarla birlikte de yapılan uygulama 3-4 haftada bir, toplam 3 seans yapılır. Sonrasında güneşten korunmak gerekir. Lazer sistemlerinde görülen kabuk ve leke kalma riski olmadığından yılın her mevsimi uygulanabilir.

Fraksiyonel Radyofrekans uygulamaları hangi alanlara yapılır?

 • Cilt gençleştirme, toparlama, anti-aging etki
 • Yüz şeklinin düzeltilmesi
 • Gözeneklerin azaltılması, gözeneklerin sıkılaştırılması
 • Sivilce izleri
 • Çatlaklar
 • Enzim peeling ile leke tedavisi
 • Enzim peeling ciltte oluşan kahverenkli lekelerin tedavisinde kullanılan yeni bir yöntemdir. Bu özel peeling sisteminin içinde lekeyi oluşturan melanin maddesini yokeden asit karışımları (kojik asit, fitik asit, azelaik asit ve C vitamin) yer almaktadır. Bu özel karışım lekeyi oluşturan melanin maddesinin yapımını azaltır ve lekeyi tedavi eder.
 • İple ameliyatsız yüz germe
 • Cilt gençleştirme ve ciltteki sarkmaların tedavisinde özel geliştirilmiş iplikler kullanılarak yapılan işlem ameliyatsız yüz germe işlemi olarak bilinmektedir. Bu metod son yıllarda kullanılmakta olan bir cilt gençleştirme yöntemidir. Herhangi bir anestezi gerektirmez. Bu yöntemde özel üretilmiş altın ipler deri alına yerleştirilir. Haftalar içinde ip çevresinde cildin esnekliğini sağlayan yeni kollajen demetleri oluşur. Deri altına yerleştirilmiş bu ipler cilt altındaki dolaşımın artmasına ve cilde nem veren hyaluronik asit denilen maddelerin artışına yolaçar. Böylece cilt daha genç görünür, sarkmalar ve kırışıklıklarda azalma meydana gelir. Uygulamanın etkisi birkaç hafta içinde başlar ve 2 yıl kadar sürebilir.

 

Uzmanlarımıza Sorun
Uzmanlarımıza Sorun
İsim Soyisim(*) :  
Telefon(*) :  
Şehir :
E-mail(*) :  
Mesajınız(*) :  
Rapor Gönder :
Güvenlik :
Top