Türkçe    English   русский 

şifremi unuttum

Şifremi Unuttum
bölüm tanıtımı

LİV HOSPİTAL KOLOREKTAL CERRAHİ ALANINDA  MÜKEMMELİYET MERKEZİ SERTİFİKASI ALDI

Liv Hospital uluslararası tarafsız bir komisyon Surgical Review Cooperation (SRC) tarafından yapılan zorlu denetimden hatasız geçerek, kolorektal cerrahi alanında “Mükemmeliyet Merkezi Akreditasyonunu” (Center Of Excellence) tamamlayarak eş yetkilendirildi.

Neden Mükemmeliyet Merkezi?

Öncelikle ilgili alanlardaki hekimin, yeterliliği, spesifik çalışmaları, dünya kriterleriyle eş değerde ve sayıda hastayı tedavi etmesi, komplikasyon, yeniden yatış, klinik verilerin analiz ve fonksiyonel sonuçlarının akredite olmuş kurumlarla eş değer olduğunun, denetleyici heyete kanıtlanması gerekiyor. Ayrıca denetimde hasta tedavi protokollerinin, diğer disiplinlerle yapılan ortak toplantılarla karar alınarak belirlendiği, bakım hizmetleri ve sonuçlarının bir bütün içinde olduğu, geçmişten geleceğe planlanarak oluşturulduğu kanıtlamak zorunda. Kurumsallaşma ve tedavi çıktılarının belli bir kalitenin üzerinde olması da temel başvuru kriterleri arasında yer alıyor. 

 

Kolorektal Kanser Tedavisinde Robotik Cerrahi Uygulamaları

Liv Hospital Genel Cerrahi Kliniği’nde, sindirim sistemi kanserleri olarak bilinen, kolorektal kanserlerde robotik cerrahi ile hastalara konfor, güvenlik, kolaylık ve hızlı iyileşme fırsatı sunuluyor.

Robotik cerrahi aşağıdaki avantajlara sahiptir;

  • Enfeksiyon riskini azaltır
  • İyileşme sürecini hızlandırır, hastanede kalış süresini kısaltır
  • Kanama riskini azaltır.
  • Kanser kontrolünü hızlandırır. Robotik Cerrahide ameliyat sonrası iyileşme hızlı olduğundan radyoterapi veya kemoterapiye ihtiyaç duyulacak hastalarda tedavide gecikme olmamaktadır.
  • Ağrı gelişme riskini azaltır, ağrı kesicilere olan ihtiyacı azaltır.
  • Daha küçük yara izi nedeniyle kozmetik üstünlük sağlar
  • Kişinin normal hayatına daha hızlı dönüşünü sağlar.
  • Kan nakline olan ihtiyaç azalır.
  • Daha az komplikasyon gelişir.

KOLON VE REKTUM KANSERLERİ

Kolon (kalın bağırsak)ve rektum (kalın bağırsaktan sonra gelen kısım) kanseri Birleşik ABD’de en sık görülen ikinci kanserdir. Yılda 140.000 yeni vaka ile karşılaşırken, yılda ortalama 60.000 kişi kolon ve rektum kanserleri sebebi ile ölmektedir. Erken evrede yakalanan kolon ve rektum kanserleri yüksek başarı ile tedavi edilebilmektedir. 

        

        

Uzmanlarımıza Sorun
Uzmanlarımıza Sorun
İsim Soyisim(*) :  
Telefon(*) :  
Şehir :
E-mail(*) :  
Mesajınız(*) :  
Rapor Gönder :
Güvenlik :
Top