Türkçe    English   русский 

şifremi unuttum

Şifremi Unuttum
anne ve babalar için

Anne Babaya Özel Unutulmaz Dakikalar

Ekibimiz, dogumun ardından anne normal diyet almaya baslayınca esiyle mutluluklarını paylasma fırsatı yaratır... Anne ve babaya evlerine dönmeden önce bas basa bir aksam yemegi sunulur. Liv Hospital Grup, “İlk Ebeveyn Yemeği” isimli bu hizmet ile, anlamlı ve hatırası silinmeyecek bir aksam yasatmayı amaçlar.

Dogum Öncesi, Dogum Anı ve Dogum Sonrası Yasadıklarınızı Ölümsüzlestiriyoruz

Bu mutlu anları, hafızalardan silinmeyecek anılara dönüstürüyoruz. Anne adaylarının hamilelik fotograflarından baslayarak, dogum
fotografı, bebegini ilk kucagına aldıgı an, bebegin ilk banyosu, aile ile ilk tanısma, ilk emzirme ve aile-bebek fotograflarından olusan
bu albüm ile bebeginize dair tüm özel anlarınız ölümsüzlestiriliyor.

Liv Kids

Hastanemizde dogan bebeklerin ailelerine verilen Liv Kids kart ile;

- Bebeğinizin ömür boyu tüm sağlık hizmetlerinde %15 indirim hakkı,
- Bebeğinize ücretsiz “İlk Kontrol Muayenesi” ve 6’ncı ayından itibaren dogru beslenme görüsmesi hakkı,
- Anneye ve babaya tüm check-up hizmetlerinde %35 indirim hakkı,
- Anneye özel ücretsiz diyetisyen muayene hakkı ve takip eden diyetisyen muayenelerinde %25 indirim hakkı sunulur.

Dogum Sonrası 7/24 Hizmetinizdeyiz

Güçlü yenidoğan hekim kadrosuna sahip olan hastanemizde 24 saat çocuk hekimi, kadın doğum uzmanları ve hemsireler bulunur. Bebegin gelisimini ve anatomik yapısını takip eden Neonatoloji (yenidoğan) hekimlerimizin yer aldığı hastanemizde mesai saati içi ve dışı uzmanlarımız tam zamanlı olarak bütüncül bir yaklasımla hizmet sunar.

Yenidogan Ev Ziyareti 

Taburcu olduktan sonra da yanınızdayız... Anne ve bebegin evinde gerçeklesen ziyaretimizde uzman bebek hemsirelerimiz bebegin bakımı ile ilgili merak edilen konular hakkında bilgi verirken annenin lohusalık dönemindeki genel saglıgı kontrol ediliyor ve doktoruna bilgi veriliyor. Ayrıca lohusalık depresyonu, beslenme, cinsellik ile bebegin kilo-boy ölçümü, göbek bakımı, bebegin banyo egitimi, gaz çıkarma teknikleri, gögüs bakımı ve emzirme gözlem ve egitimi saglanıyor. Ev ziyareti sonrasında çocuk doktorları ve kadın dogum uzmanına anne ve bebek ile ilgili son durum bilgisi veriliyor.

etkinlikler ve tetkikler

Hamilelik Boyunca Doğum Atölyeleri

Her gebelik yeni bir anne ve baba dogurur… 4 hafta süren ücretsiz dogum atölyesinde anne ve baba doguma hazırlanır. Kadın dogum uzmanlarımız, beslenme ve diyet uzmanımız, anestezi uzmanımız anne ve babaya, onları bu süreçte bekleyen degisiklikleri anlatır. Çocuk hastalıkları uzmanlarımız ve bebek hemsirelerimiz, emzirme teknikleri ve bebegin beslenmesi hakkında egitimlerini verirken dogum koçlarımız anne adaylarına nefes egzersizleri yaptırarak dogum anında yapılması gerekenleri anlatır.

Annenin Dostuyuz

• Detaylı ultrason (20-22 haftada ultrason ile fetusta anomali taraması)
• 11-12 hafta ultrasonu (Beraberinde preeklampsi, IUGG vb. maternal risklerin öngörüsü)
• Gebe adayında ve bebeğinde kan akımlarının değerlendirilmesi (Doppler çalışmaları)
• Amniyosentez, koryon villus biyopsisi ve kordosentez
• İntrauterin aktarımı
• Tek yumurta ikizlerinde gelişen problemlerin tedavisi

hamilelik, doğum ve sonrası

Dogum Koçunuzla Güveni Hissedin

Doğum sürecinde anneyi desteklemek üzere doğum koçlarımız görev alır. Doğum koçlarımız dogumla ilgili tüm detayları en ince ayrıntısına kadar planlar ve anneyi bilgilendirir. Doğumun basından sonuna kadar anneyle birlikte olur. Annelerin seçimlerini destekler. Genel hastane prosedürlerini anlamasına ve bilinçli kararlar vermesine yardımcı olur. Doğumun çeşitli süreçlerinde hastanede anneyi fiziksel olarak rahatlatır. Etrafındaki kisiler ile iletisiminde bir aracı olarak rol alır. Annenin ihtiyaç duydugu sükûneti korumasına yardımcıdır. Bu yogun deneyim içerisinde annenin kendine olan güvenini artırır, her sey yolunda giderken her seyin yolunda gittigini fark etmesini saglar. Baba adayına destek olarak onun istedigi oranda dogum deneyimine katılması için yol gösterir.

Bebek Dostu Hastane

Hastanemiz, bebeklerimizin anne sütü ile beslenmelerini saglamak ve dogru uygulamaları yaygınlastırmak amacıyla çalısmalar yapmaktadır. Bu çalısmalar dogrultusunda uluslararası bir unvan olan “Bebek Dostu Hastane” ve “Bebek Dostu Sağlık Kurumu” unvanı kazanmıştır.

Yenidogan Ekibimizin Kosulsuz Sıcaklıgı

Anne, dogum öncesi Yenidogan Ekibi deneyimli hemsirelerinin sıcak ve güvenli alan turu sonrasında çocuk hekimleriyle tanıstırılır. Anneye dogum öncesi ‘kordon kanı bankası hizmeti’ isteyip istemedigi sorulur. Anestezi hekimi anneyi odasında ziyaret eder. Doğumun ardından bebek ile annenin ilk ten teması Yenidogan Ekibi uzmanlarımızca saglanır. Erken dogan bebeklerinizi ise yeni dogan bakım ünitesi ekibinin güvenli ellerine bırakabilirsiniz.

hekimlerimiz

Çocuk Kliniğimizde görev alan Çocuk ve Neonatoji (yenidoğan) uzmanlarının yanı sıra Çocuk Allerji ve Gögüs Hastalıkları, Çocuk Kardiyolojisi, Çocuk Endokrinolojisi, Çocuk Otolarengolojisi (Kulak Burun Boğaz Uzmanı), Çocuk Gastroenterolojisi, Çocuk Nörolojisi, Çocuk Cerrahisi, Çocuk Ürolojisi, Çocuk Göğüs Cerrahisi uzmanları ve Çocuk Ortopedisti, Çocuk Diş Hekimleri hizmet vererek bir hastalık söz konusu oldugunda 360° bir yaklasımla degerlendirirler. Olası fıtık, inmemiş testis, retraktil (utangaç) testis ve ideal sünnet zamanı açısından çocuk cerrahlarımızın muayeneleri ilk bir yıllık süreçte önemlidir.

Dogum Sonrası Bebegin Tarama Testleri

Doğum gerçekleştikten sonra uzmanlarımız bebeğinizin ilk muayenesini, sarılık değeri ölçümünü, kalça muayenesini, kan grubu tespitini, hepatit asısını, hormon ve zeka düzeyleri tarama testini, isitme testini, metobolik rahatsızlıkların belirlenmesini, göz bakımını ve göbek bakımını gerçeklestirirler.

Uzmanlarımıza Sorun
Uzmanlarımıza Sorun
İsim Soyisim(*) :  
Telefon(*) :  
Şehir :
E-mail(*) :  
Mesajınız(*) :  
Rapor Gönder :
Güvenlik :
Top