Türkçe    English   русский 

şifremi unuttum

Şifremi Unuttum
anestezi ve reanimasyon

Liv Hospital Anestezi ve Reanimasyon Bölümü anestezi uzmanları  tanı, tıbbi tedavi ve hastaların yaşam kalitesini artırmak için diğer bölümlerle tam entegre şekilde kaliteli ve güvenli sağlık hizmeti vermektedir. 

Bölüm deneyimli uzman kadrosuyla 7 gün 24 saat kaliteli ve güvenli anestezi hizmeti vermektedir. Anestezi teknikerleri, anestezi uzmanlarının denetiminde sürekli klinik ve teorik eğitim almakta ve mesleki eğitim seminerlerine katılmaktadır. Anestezi ekibi hastanenin anestezi gerektiren tüm alanlarında (Ameliyathane, endoskopi ünitesi, doğumhane, kadın-doğum müdahaleleri, MR, radyoloji, acil servis ve IVF) başarıyla hizmet vermektedir.

Başlıca Sunulan Hizmetler

Ameliyat öncesi tüm hastalar anestezi uzmanı tarafından değerlendirilmektedir. Anestezi ve cerrahi açıdan risk taşıyan hastaların anestezi planı bölüm sorumlusu anestezi doktoru ile tartışıldıktan sonra yapılmaktadır. Anestezi yöntemleri hastalara açıklanıp, mutlaka izinleri resmi olarak alındıktan sonra işleme alınmaktadır. Anestezi doktorlarının hizmet verdiği alanların başında ameliyathane gelmektedir.

Anestezi hizmeti, konusunda deneyimli anestezi uzmanlar tarafından girişim öncesi tıbbi değerlendirme ile girişim esnasında ve sonrasında ağrı tedavisi ve tüm yaşamsal fonksiyonların takibini içerir. Tanısal veya tedavi edici girişimlerde analjezi ve sedasyon, günübirlik cerrahi anestezisi, ağrısız doğum, bebekler ve çocuklarda anestezi, tüm cerrahi branşlarda anestezi uygulamalarını da kapsar.

Özellikli Ameliyatlarda Güvenli Anestezi

Bölgesel anestezi yöntemleri için ameliyathanemizde ultrasonografi cihazı da kullanılmaktadır. Ameliyathanemizde genel cerrahi, kadın doğum ve üroloji ameliyatları için son teknoloji olan “Da Vinci surgical system HD” ve ortopedi diz protezi ameliyatlarında “MAKO Rio Robotik orthopedicsystem” mevcuttur.

Bu özellikli ameliyatlarda anestezi uzmanları hastaların güvenliği için anestezinin tüm teknoloji olanaklarını ve ameliyat sonrası hastaların ağrı duymamaları için gerekli yöntemleri (Bölgesel anestezi yöntemleri ve hasta kontrollü analjezi) uygulamaktadır. Obezite cerrahisi veya kulak burun boğaz ameliyatlarında özellikli hava yolu sağlama cihazları ameliyathanede anestezi doktorları tarafından kullanılmaktadır.

Deneyimli Uzman Kadrosuyla Dünya Standartlarında Anestezi Uygulamaları

Liv Hospital Anestezi ve Reanimasyon Bölümü bilim ve teknolojinin ulaştığı son aşamaları içeren teknolojik alt yapı donanımı ve bilimsel nitelikleri yüksek, konusunda deneyimli ekibimiz ile ; kalp cerrahisi, beyin cerrahisi, çocuk cerrahisi, kadın doğum, ortopedi, göğüs cerrahisi, damar cerrahisi, kulak-burun-boğaz, üroloji ve göz gibi tüm bölümlerde gerekli anestezi uygulamalarını dünya standartlarında yapmaktadır.

Genel anestezi, bölgesel anestezi yöntemlerinden epidural anestezi, spinal anestezi, kombine spinal epidural anestezi, üst ekstremite ameliyatlarında uygulanan sadece ameliyat bölgesinin uyuşturulduğu anestezi yöntemleri ve ameliyat sonrası hastaların ağrı duymalarını engellemek için kullanılan hasta kontrollü ağrı kesici sağlayan ağrı pompaları klinik uzmanlarının başarıyla uyguladıkları hizmetler arasındadır.

Kaliteli ve Güvenilir Anestezi Hizmeti

Liv Hospital ameliyathanesi 7 ameliyat odasına sahiptir. Ameliyathane odaları sahip oldukları yüksek teknolojik alt yapısıyla, çağın sunduğu tüm olanakları hastalarımıza sunmamıza, aynı zamanda eksiksiz ve kaliteli anestezi hizmeti verilmesine olanak sağlanmaktadır.

Klinik; yaş aralığı 0 -100 , kilo aralığı 2-215 kg gibi çok farklı hasta grubuna hizmet verilebilmektedir. Hastaların büyük çoğunluğunu kanser cerrahisi oluşturduğu için bu hastalarda hem eşlik eden diğer sağlık sorunları hem de uzun süren (10-17 saat) ameliyatlar nedeniyle anestezi teknikleri ve işlemleri özellik gösterir.

Anestezi ekibi hem tecrübe olarak hem de teknik donanım olarak bu hastalara her tür hizmeti verebilmektedir. Hastalara genel anestezi dışında bölgesel anestezi yöntemleri de (Spinal blok, epidural blok, kombine spino-epidural blok, el-kol ameliyatlarında sadece bölgenin uyuşturulması gibi) rahatlıkla uygulanmaktadır.

Uzmanlarımıza Sorun
Uzmanlarımıza Sorun
İsim Soyisim(*) :  
Telefon(*) :  
Şehir :
E-mail(*) :  
Mesajınız(*) :  
Rapor Gönder :
Güvenlik :
Top