Liv Hospital
Sağlık Profesyonelleri Üyelik Liv Türkçe Liv Hospital Liv Hospital English Liv Hospital Pусский Liv Hospital Arabic Liv HospitalChinese Liv HospitalRomanian Liv HospitalBulgarian Liv HospitalAzerbaijan Liv HospitalAlbanian Liv HospitalGeorgian
Liv Türkçe Liv Hospital Liv Hospital English Liv Hospital Pусский Liv Hospital Arabic Liv HospitalChinese Liv HospitalRomanian Liv HospitalBulgarian Liv HospitalAzerbaijan Liv HospitalAlbanian Liv HospitalGeorgian
Liv

şifremi unuttum

ÜYE OL
Şifremi Unuttum
Liv

sosyal sorumluluk

Sosyal Sorumluluk
Tanıtım Filmlerimiz Sanal Tur E-Dergilerimiz Kataloglarımız Sosyal Sorumluluk

Binlerce Kalbe Dokunduk


“BİNLERCE KALBE DOKUNDUK”

Toplumda sıklıkla görülen kalp ve damar hastalıklarına karşı farkındalık yaratmak için Liv Hospital’ın başlattığı sosyal sorumluluk projesi “Kalpten Kalbe” ile 4 ay içinde 1.400 kişi sağlık kontrolünden geçirildi. Liv Hospıtal “Kalpte Kalbe” sosyal sorumluluk projesi tarama programı kapsamında kalp damar hastalığı risk faktörlerini araştıran bir anket üzerinden risk skoru hesaplaması, elektrokardiyografi, açlık kan şekeri ve kolesterol paneli ile damar sertliği görüntülemesi ve buna bağlı kalp damar hastalığı riskini belirleyen koroner kalsiyum skorlaması yapıldı.

Kalsiyum skorlama testi de yapıldı

Üç ay içinde, 1400 kişinin tarandığı, “Kalpte Kalbe” projesi kapsamında, başvuruların yüzde 90’ına, Türkiye’de ilk kez bir kalp tarama testinde kullanılan, Kalsiyum Skorlaması Testi uygulandı. Yapılan tetikler doğrultusunda kalsiyum skoru bozuk çıkan hastalara, bazı ileri tetkikler uygulandı. Önemli sayıdaki hastada koroner arter rahatsızlığı tespit edildi. Bu hastalarda ileriye dönük ilaç tedavisine başlandı. Bu sayede kalp ve damar rahatsızlığı olduğunu bilmeyen hastalar düzenli bir takibe alınmış oldu. Tarama sonucunda ciddi kalp ve damar rahatsızlığı saptanan hastalarda ise, kalp krizi gelişmeden, stent ve bay-pass yöntemi kullanılarak tedavi gerçekleştirildi.    

Kadınlarda sigara içme oranı giderek artıyor  

Ülkemizde son 20 yıl içinde, 34-54 yaş arası orta yaş kadınlarda kalp krizi görülme sıklığı artarken, aynı yaş grubundaki erkeklerde ise azalıyor. Özellikle sigara kullanımı, kadınlarda kalp ve damar hastalıkları oranını her geçen gün artırıyor. “Kalpten Kalbe” kapsamında başvuran kadınlarda yüzde 28 oranında oldukça yüksek bir sigara içiciliği gözlemlendi. Bu oran kadınlarda gelecekte oluşabilecek kalp-damar hastalığı için önemli bir risk oluşturuyor.

Yüksek kolesterol kalp krizi riskini artırıyor    

Kolesterol yüksekliği; kalp-damar hastalığı ve kalp krizinin önemli nedenleri arasında yer alıyor. Yetişkin toplumun yaklaşık yarısı ise yüksek kolesterol tehdidi altında. “Kalpten Kalbe” kapsamında gelen başvuruların yüzde 55.6’sında yüksek kolesterol saptandı ve projede dünya verilerine benzer olarak yüzde 20 oranında da hipertansiyona rastlanıldı. Diyabet (şeker hastalığı), kalp-damar hastalığında en önemli risk faktörlerinden birini oluştururken, şeker hastalarında kardiyovasküler ölüm ihtimali yüzde 65 gibi yüksek oranlarda gözlendi. Proje kapsamında ise bu yüksek risk grubuna giren hasta oranı yüzde 15.2. 

KAPAT

Kullanım KoşullarıKullanım ve gizlilik koşulları Liv Hospital’e ait www.livhospital.com ve burada belirtilen Liv Hospital logosunu taşıyan, bu sayfada listelenen tüm mikro siteler için geçerlidir. Söz konusu Liv Hospital web sitelerini ziyaret ettiğinizde sitelerde yer alan kullanım koşulları ve gizlilik ilkelerini incelemelisiniz. Bu siteler haricindeki herhangi bir sitede Liv Hospital logosunu görmeniz bu güvenlik ve gizlilik kurallarının o sitede geçerli olduğu anlamını taşımaz.
livhospital.com.tr sitesinde yer alan tüm bilgiler ve yapılan yönlendirmelerdeki tüm linkler tamamen ziyaretçiye bilgi vermek amacıyla kullanıcıya sunulmuştur ve yayınlanan bilgilerde hiçbir şekilde ticari amaç gütmeksizin yayınlanmaktadır.


Yukarıda belirtilen ilgili sitelerde yayınlanan tüm bilgiler Liv Hospital'a aittir.
Bu web sitesinde bulunan bilgileri güncellemek, değiştirmek, çıkarmak veya düzenlemek gibi işlerin yapılması Liv Hospital’e ait olup, bu konudaki tüm haklara sahiptir.
Yukarıda belirtilen ilgili web sitesindeki bilgilerin güncellemesi sırasında sitede olabilecek muhtemel yanlışlık, eksiklik ya da değişiklikten dolayı Liv Hospital’i yükümlülük altına sokamaz.
Aynı zamanda yukarıda sözü geçen web sitesinde kullanılan bazı ifadeler ileriye yönelik olduğundan çeşitli risk ve belirsizlikler içermesi mümkündür.
Liv Hospital’e ait web sitesi ve ilgili mikro sitelerine erişimde bulunan kişi ya da kişiler Kullanım Koşulları'nın en son halini kabul etmiş olmakta ve ilgili web sitesindeki ziyaretçi, sitede bulunan bilgiler doğrultusunda her türlü karar ile ilgili tüm sorumluluklara sahiptir.
İlgili sitelerde yer alan bilgiler hiçbir zaman hekim tedavisinin veya konsültasyonunun yerini alamaz.
Site içeriği kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez.
Anlatılan tüm tıbbi işlemler bilgi, yorum ve görüntüler, kişileri bilgilendirme amaçlı olup; reklam, tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımamaktadır.
www.livhospital.com sayfamızdaki tüm materyallerde sağlanan yasal haklar Liv Hospital tarafından veya materyalin orijinal yaratıcısı tarafından tutulur.
Burada belirtilenin dışında, hiçbir materyal kopya edilemez, dağıtılamaz, çeşitli alt lisansla değiştirilemez, ileride kullanılmak üzere saklanamaz ve ticari bir amaçla kullanılamaz ve kullandırılamaz.
Bu sitedeki herhangi bir materyalin herhangi bir imzasız kullanımı kopyalama yasaları, ticari yasalar, güvenlik ve tanıtım yasaları ve iletişim kanunları ve statülerini içerir.
Liv Hospital web sitesi ve mikro sitelere ulaşım serbest ve anonimdir.
Bu ilgili sitelerde yer alan herhangi bir bilgiyi, herhangi bir şekilde tahrif etmek; her türlü cezai hukuki takibata neden olacaktır.
Liv Hospital sponsorluk ettiği marka ya da markaları onayladığı anlaşılmamalıdır.
Liv Hospital, hiçbir şekilde web sitesinde ve yukarıda belirtilen ilgili mikro sitelerde yayınlanan bilgiler doğrultusunda her türlü karar ve sorumluluk ziyaretçinin sorumluluğundadır ve oluşabilecek ya da oluşmuş zarar veya kayıplardan hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Aynı zamanda yukarıda bahsedilen ilgili web sitelerinde yer alan bilgiler hiçbir şekilde kullanıcıya bir taahhüt içermemektedir.
www.livhospital.com ve mikro sitelerde Online Hizmetler ve İletişim Formları dışında bulunan tüm bölümleri kişisel bilgilerinizi vermeden dilediğiniz sıklıkta ziyaret edebilir, gerekli açıklamaları okuyabilir, Hastaneler grubumuz hakkında daha detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz. Online Hizmetler bölümlerimizi kullanabilmeniz için kişisel bilgilerinizi doğru ve eksiksiz olarak doldurarak üyelik kaydı yapmanız gerekmektedir.livhospital.com sayfamıza üye olurken vermiş olduğunuz ad, soyad, doğum tarihi, cinsiyet, medeni durum, eğitim durumu, meslek, telefon, cep telefonu, adres, şehir bilgileri hiçbir şekilde üçüncü şahıslar ile paylaşılmaz.
Yukarıda belirtilen ilgili site ve mikro sitelerde yer alan İletişim Formları vasıtası ile paylaşmış olduğunuz iletişim (telefon ve e-posta) bilgileri Liv Hospital ve/veya yetkilendirdiği çözüm ortakları aracılığı ile istemiş olduğunuz bilginin size ulaştırılması için kullanılabilir.
Liv Hospital ait web siteleri sayfasında vermiş olduğunuz bilgiler ilgili bu sağlık kurumunun size daha kısa sürede ulaşmasını sağlamak ve sizleri bilgilendirmek amacıyla kullanılacaktır.
Kendinize ait ekranınızdan bilgilerinizi sadece siz güncelleyebilir veya silebilirsiniz.
www.livhospital.com sayfamıza üye olduktan sonra şifrenizi kimseyle paylaşmamanız gerekmemektedir.
Sitemizi her ziyaret ettiğinizde isimsiz olarak IP adresiniz kayıt altına alınmaktadır.
Site ile ilgili şikayet, öneri, bilgi içerikli taleplerinizi info@livhospital.com mail adresine iletebilirsiniz.
Liv Hospital internet sitesinde livhospital.com.tr 'den başka internet sitelerine de bağlantılar bulunabilir, medicalpark.com.tr sitemiz diğer sitelerin gizlilik ve güvenlik politikaları ile içeriklerinden sorumlu değildir.
Bu sitede bulunan bilgi veya ifadelerin (tasarımlar, resimler, logo, v.b. gibi) telif hakkı Liv Hospital’e aittir. Liv Hsopital’in izni olmaksızın hiçbir şekilde kullanılamaz.