Sağlık Profesyonelleri Üyelik Türkçe English русский Arabic Chinese
Türkçe English русский Arabic Chinese

şifremi unuttum

ÜYE OL
Şifremi Unuttum

sosyal sorumluluk

Sosyal Sorumluluk
Tanıtım Filmlerimiz Sanal Tur E-Dergilerimiz Kataloglarımız Sosyal Sorumluluk

Biliyorum Projesi Fark Yarattı


Sağlık hizmetinde mükemmeli hedefleyen Liv Hospital, 4 bin kişiye yönelik, sosyal sorumluluk projesi ‘BİLİYORUM!’ kapsamında geniş çaplı kanser taraması yaparak Türkiye’de bir ilke imza attı. 4 ay süren ve 40 - 65 yaş arası bireylere meme, akciğer, kolon, rahim ağzı ve prostat kanseri taramasının yapıldığı projede çarpıcı veriler elde edildi.

‘Kendim için, sevdiklerim için, gelecek için kansere karşı önlemimi alacağım. Çünkü hayat güzeldir’ sloganı ile başlatılan projede çağın gerçeği kansere karşı farkındalık yaratarak erken teşhisin önemine bir kez daha dikkat çekildi. Beşiktaş Belediyesi’nin katkılarıyla gerçekleştirilen projede şu sonuçlar elde edildi:

PROSTAT KANSERİ

İleri yaş erkeklerin kâbusu prostat kanseri için 40 yaş üzeri 700’den fazla erkek tarandı. Bu gruptaki erkelerden yüzde 80’den fazlasının prostat büyümesine bağlı idrar yapamama şikâyeti olmasına rağmen yüzde 60’ının ilk defa prostat kanseri için tarama programına girmiş olması düşündürücüydü. Yüzde 20’ye yakınında yüksek değer saptanmasına rağmen gelişmiş ülkelerin istatistikleri ile uyumlu olarak bu erkeklerden yüzde 4’ünde kanser saptandı.

AKCİĞER KANSERİ

Çok büyük kısmında bir lezyon görülen ve hekimleri karar konusunda zorlayan akciğer tarama programı 562 kişiye uygulandı. Hastaların yarısına yakın kısmında, 98 kişide inceleme gerektiren akciğer lezyonu saptandı. Tarama hastalarının yaklaşık yüzde 50’sinde kanserden kuşkulanılmasına rağmen gerek Liv Hospital’ın yüksek teknolojik alt yapısı gerekse görev yapan hekimlerin ileri bilgi ve tecrübesi sayesinde detaylı tanılandırma mümkün oldu.

KOLON KANSERİ

En korkulan hastalıklardan biri olan; ancak erken tanınması ile sağ kalım oranlarının arttığı kalın bağırsak kanserine yönelik 250’den fazla hastaya tarama yapıldı. Yüzde 8 hastada ileri tetkik gereken olgulara rastlanırken sadece yüzde 1’inde kanser saptandı. Yüzde 7 hastada ise kuşkulu ve kanser gelişimi öncüsü lezyonlar temizlenerek, ileride gelişebilecek kalın bağırsak kanserinin önüne geçilmesi sağlandı.

MEME KANSERİ

1626 hasta ile yapılan tarama programında, meme kanseri sıklığı yüzde 1,8 olarak saptandı. Tarama sonunda 116 kişide ek inceleme gerektiren olgulara rastlandı. Geri kalan 845 kişide selim lezyon, 178 kişide muhtemel iyi huylu olgu, 22 kişide kanser bulgusu görüldü. Tarama programı sayesinde, ülkemizde meme kanseri sıklığının gelişmiş ülkeler ile aynı düzeyde olduğunu, kadın vatandaşlarımızın bu konuda bilinçlenmiş ve tarama programlarının önemini anlamış olduğu görüldü.

RAHİM AĞZI KANSERİ

İleri yaş kadınlarda her yıl tekrarlanması önerilen ve bu sayede rahim ağzı kanseri ile savaşın ilk basamağı olarak kabul edilen Pap-Smear yöntemi ile 846 kadın hasta tarandı. Bu hastaların yüzde 2’sinde takip edilmesi gereken anormal Pap-Smear ile karşılaşılırken yüzde 98’inde kanser saptanmadı.

Liv Hospital Genel Koordinatörü Meri İstiroti:

 ‘Kendim için, sevdiklerim için, gelecek için kansere karşı önlemimi alacağım. Çünkü hayat güzeldir’ sloganı ile projeyi başlattıklarını belirten Liv Hospital Genel Müdürü Meri İstiroti:

Bireyler erken tanının önemini biliyor ama adım atmıyor. Amaç bu adımı kendileri ve sevdiklerinin iyiliği için atmalarını sağlamaktı. Olabildiği kadar geniş katılımlı bir tarama yaparak bu bilinci desteklediğimizi düşünüyoruz. Burada sağladığımız faydayı görerek, Liv Hospital olarak bu tip taramaların devamını getirmek üzere çalışmalarımıza devam ediyor, birçok bireyin farkındalığını arttırarak, hayat kalitesini yüksek tutabilmeyi hedefliyoruz .

Liv Hospital Tıbbi Direktörü Prof. Dr. Oktar Asoğlu

Taramaların kanserden ölüm oranını yüzde 20-30 azaltılabileceğini biliyoruz. Dünyada artık kalıplaşmış tarama programları uygulanmakta ve güncel gelişmelerin bu programlara katkısı araştırılmakta. Biz de hastanemizde bulunan yüksek teknolojik alt yapı sayesinde ileri düzeyde ve güncel gelişmelerinde katkısı ile 4000’den fazla hastada meme, akciğer, kolon, rahim ağzı ve prostat kanseri taraması gerçekleştirdik. Gerek hastanemizin yüksek teknolojik alt yapısı gerekse görev yapan hekimlerimizin ileri bilgi ve tecrübesi sayesinde geniş kapsamlı bir tarama gerçekleştirdik ve başarıyla sonuçlandırdık.

 

KAPAT

Kullanım KoşullarıKullanım ve gizlilik koşulları Liv Hospital’e ait www.livhospital.com ve burada belirtilen Liv Hospital logosunu taşıyan, bu sayfada listelenen tüm mikro siteler için geçerlidir. Söz konusu Liv Hospital web sitelerini ziyaret ettiğinizde sitelerde yer alan kullanım koşulları ve gizlilik ilkelerini incelemelisiniz. Bu siteler haricindeki herhangi bir sitede Liv Hospital logosunu görmeniz bu güvenlik ve gizlilik kurallarının o sitede geçerli olduğu anlamını taşımaz.
livhospital.com.tr sitesinde yer alan tüm bilgiler ve yapılan yönlendirmelerdeki tüm linkler tamamen ziyaretçiye bilgi vermek amacıyla kullanıcıya sunulmuştur ve yayınlanan bilgilerde hiçbir şekilde ticari amaç gütmeksizin yayınlanmaktadır.


Yukarıda belirtilen ilgili sitelerde yayınlanan tüm bilgiler Liv Hospital'a aittir.
Bu web sitesinde bulunan bilgileri güncellemek, değiştirmek, çıkarmak veya düzenlemek gibi işlerin yapılması Liv Hospital’e ait olup, bu konudaki tüm haklara sahiptir.
Yukarıda belirtilen ilgili web sitesindeki bilgilerin güncellemesi sırasında sitede olabilecek muhtemel yanlışlık, eksiklik ya da değişiklikten dolayı Liv Hospital’i yükümlülük altına sokamaz.
Aynı zamanda yukarıda sözü geçen web sitesinde kullanılan bazı ifadeler ileriye yönelik olduğundan çeşitli risk ve belirsizlikler içermesi mümkündür.
Liv Hospital’e ait web sitesi ve ilgili mikro sitelerine erişimde bulunan kişi ya da kişiler Kullanım Koşulları'nın en son halini kabul etmiş olmakta ve ilgili web sitesindeki ziyaretçi, sitede bulunan bilgiler doğrultusunda her türlü karar ile ilgili tüm sorumluluklara sahiptir.
İlgili sitelerde yer alan bilgiler hiçbir zaman hekim tedavisinin veya konsültasyonunun yerini alamaz.
Site içeriği kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez.
Anlatılan tüm tıbbi işlemler bilgi, yorum ve görüntüler, kişileri bilgilendirme amaçlı olup; reklam, tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımamaktadır.
www.livhospital.com sayfamızdaki tüm materyallerde sağlanan yasal haklar Liv Hospital tarafından veya materyalin orijinal yaratıcısı tarafından tutulur.
Burada belirtilenin dışında, hiçbir materyal kopya edilemez, dağıtılamaz, çeşitli alt lisansla değiştirilemez, ileride kullanılmak üzere saklanamaz ve ticari bir amaçla kullanılamaz ve kullandırılamaz.
Bu sitedeki herhangi bir materyalin herhangi bir imzasız kullanımı kopyalama yasaları, ticari yasalar, güvenlik ve tanıtım yasaları ve iletişim kanunları ve statülerini içerir.
Liv Hospital web sitesi ve mikro sitelere ulaşım serbest ve anonimdir.
Bu ilgili sitelerde yer alan herhangi bir bilgiyi, herhangi bir şekilde tahrif etmek; her türlü cezai hukuki takibata neden olacaktır.
Liv Hospital sponsorluk ettiği marka ya da markaları onayladığı anlaşılmamalıdır.
Liv Hospital, hiçbir şekilde web sitesinde ve yukarıda belirtilen ilgili mikro sitelerde yayınlanan bilgiler doğrultusunda her türlü karar ve sorumluluk ziyaretçinin sorumluluğundadır ve oluşabilecek ya da oluşmuş zarar veya kayıplardan hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Aynı zamanda yukarıda bahsedilen ilgili web sitelerinde yer alan bilgiler hiçbir şekilde kullanıcıya bir taahhüt içermemektedir.
www.livhospital.com ve mikro sitelerde Online Hizmetler ve İletişim Formları dışında bulunan tüm bölümleri kişisel bilgilerinizi vermeden dilediğiniz sıklıkta ziyaret edebilir, gerekli açıklamaları okuyabilir, Hastaneler grubumuz hakkında daha detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz. Online Hizmetler bölümlerimizi kullanabilmeniz için kişisel bilgilerinizi doğru ve eksiksiz olarak doldurarak üyelik kaydı yapmanız gerekmektedir.livhospital.com sayfamıza üye olurken vermiş olduğunuz ad, soyad, doğum tarihi, cinsiyet, medeni durum, eğitim durumu, meslek, telefon, cep telefonu, adres, şehir bilgileri hiçbir şekilde üçüncü şahıslar ile paylaşılmaz.
Yukarıda belirtilen ilgili site ve mikro sitelerde yer alan İletişim Formları vasıtası ile paylaşmış olduğunuz iletişim (telefon ve e-posta) bilgileri Liv Hospital ve/veya yetkilendirdiği çözüm ortakları aracılığı ile istemiş olduğunuz bilginin size ulaştırılması için kullanılabilir.
Liv Hospital ait web siteleri sayfasında vermiş olduğunuz bilgiler ilgili bu sağlık kurumunun size daha kısa sürede ulaşmasını sağlamak ve sizleri bilgilendirmek amacıyla kullanılacaktır.
Kendinize ait ekranınızdan bilgilerinizi sadece siz güncelleyebilir veya silebilirsiniz.
www.livhospital.com sayfamıza üye olduktan sonra şifrenizi kimseyle paylaşmamanız gerekmemektedir.
Sitemizi her ziyaret ettiğinizde isimsiz olarak IP adresiniz kayıt altına alınmaktadır.
Site ile ilgili şikayet, öneri, bilgi içerikli taleplerinizi info@livhospital.com mail adresine iletebilirsiniz.
Liv Hospital internet sitesinde livhospital.com.tr 'den başka internet sitelerine de bağlantılar bulunabilir, medicalpark.com.tr sitemiz diğer sitelerin gizlilik ve güvenlik politikaları ile içeriklerinden sorumlu değildir.
Bu sitede bulunan bilgi veya ifadelerin (tasarımlar, resimler, logo, v.b. gibi) telif hakkı Liv Hospital’e aittir. Liv Hsopital’in izni olmaksızın hiçbir şekilde kullanılamaz.