Türkçe    English   русский 

şifremi unuttum

Şifremi Unuttum

etkinlikler

etkinlikler

I. Geriatrik Romatoloji Sempozyumu Gerçekleşti

Türkiye Romatoloji Derneği ve İstinye Üniversitesi ‘nin, Liv Hospital katkıları ile düzenlediği I. Geriatrik Romatoloji Sempozyumu, Point Otel de gerçekleşti. Birçok hekimin katılımı ile gerçekleşen sempozyumda açılış konuşmasını İSÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Oktar Asoğlu ve Liv Hospital Romatoloji Uzmanı ve aynı zamanda İSÜ Öğretim Üyesi Prof. Dr. Şenol Kobak yaptı. Romatoloji uzmanlarının yeni tedavi yaklaşımları ve yöntemlerini masaya yatırıldığı sempozyumda, vakalar ve gelişmeler paylaşıldı. Sempozyum, soru cevap bölümü ile sona erdi.

 

18/02/2017

Yoğun Bakımda Endokrinolojik Sorunlar Sempozyumu İstinye Üniversitesi' nde Gerçekleşti

İstanbul' un dört bir yanından gelen hekimler ve öğrenciler vakalar ile yeni gelişmeleri tartıştı. Liv Hospital Endokrinoloji Uzmanı Prof. Dr. Serpil Salman ve Genel Yoğun Bakım Uzmanı Prof. Dr. Simru Tuğrul' un ev sahipliğini yaptığı sempozyum, soru cevap bölümü ile sona erdi.

 

17/12/2016

İleri Kardiyovasküler Çözümler (ACS'16) Sempozyumu İstinye Üniversitesi'nde Gerçekleşti

Liv Hospital tarafından üçüncü kez düzenlenen, uluslararası “İleri Kardiyovasküler Çözümler 2016 - ACS 2016” yurtdışı ve yurtiçinden kardiyoloji uzmanlarının yoğun katılımı ile İstinye Üniversitesi’nde gerçekleştirildi. Girişimsel kardiyoloji ile ilgili yeni ve özellikli uygulamaların ele aldığı sempozyumun ana başlıkları; kalp nakli bekleyen hastalara ileri teknoloji destek cihazları ve kök hücre uygulamaları, riskli stent işlemlerinin optimizasyonu ve eriyen stentlerin zorlu olgularda kullanımıydı. Liv Hospital Kardiyoloji Uzmanları Doç. Dr. Alp Burak Çatakoğlu, Prof. Dr Enis Oğuz, Doç. Dr Yelda Tayyareci ve Rejeneretif Tıp ve Kök Hücre Üretim Merkezi Sorumlusu Prof. Dr. Erdal Karaöz’ün ev sahipliği yaptığı sempozyumda, birbirinden değerli kardiyologlar dünyada ve ülkemizde kullanılan son teknolojileri ve tedavi yöntemlerini meslektaşlarına aktardı. 4 oturumdan ve 26 konuşmacıdan oluşan sempozyumu webcast ile tüm dünya takip edebildi. 

 

03/12/2016

Tüp Bebekte Güncel Yaklaşımlar Sempozyumu Liv Hospital Ulus'ta Gerçekleşti

Liv Hospital Ulus Kadın Hastalıkları Doğum ve İnfertilite Ünitesi ve İstinye Üniversitesi Tıp Fakültesi İşbirliği ile “Tüp Bebekte Güncel Yaklaşımlar“ Sempozyumu gerçekleştirildi. Günümüzde stres, hatalı besleme, metropol yaşamının getirdiği olumsuzluklar ve kariyere odaklanarak ileri yaşlarda gebe kalma nedeniyle artık dünya genelinde daha sık infertiliteye (kısırlık) rastlanıyor.

 

 

Tüp bebekle ilgili gelişmeler ve son teknolojik uygulamaların, ilgili uzmanlar tarafından A’dan Z’ye masaya yatırıldığı sempozyumda, Liv Hospital Kadın Hastalıkları, Doğum ve İnfertilite Ünitesi ev sahipliği yaptı. Türkiye ve yurtdışından birçok hekimin konuşmacı ve izleyici olarak aldığı sempozyum yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. 

 

05/06/2016

XIII. Liv Sempozyum Günleri - Fluorescein Guided Neurosurgery Meeting

 

11-12 Mart tarihlerinde Liv Hospital Ulus'ta yapılan XII. Liv Sempozyum günleri Fluorescein Guided Neurosurgery toplantısı kapsamında gerçekleşti. Toplantıda Florescein Guided teknolojisi rehberliğinde 2 beyin tümörü ameliyatı gerçekleşti. Bu ameliyatlar Liv Hospital Ulus'taki katılımcılara 3 boyutlu olarak konferans salonuna canlı olarak aktarıldı aynı zamanda internet üzerinden de tüm dünyaya yayın gerçekleştirildi.

12/03/2016

80 Ülkeden Yabancı Doktorlara Türkiye'de Eğitim

Medikal alandaki olumlu gelişmeler beraberinde önemli iş birlikteliklerinin gerçekleştirilmesini de sağlıyor. Bu birlikteliklerden birine imza atan Fujifilm Türkiye ile Liv Hospital, bir yıllık süre içinde 80 ülkeden gelecek doktorlara eğitim verecek.

 

 

HEDEF: DÜNYA ÇAPINDA REFERANS MERKEZİ OLMAK 

 

Türk sağlık sektörünün uluslararası düzeyde yükselmesini sağlamak için özel sektör olarak önemli bir iş birliğine imza atıldığına dikkat çeken Liv Hospital Grup Koordinatörü Meri İstiroti, “Hedefimiz sadece kaliteli sağlık hizmeti sunmak değil. Ulaştığımız kalite ve bilimsel vizyon-misyonumuzla sağlık alanında Türkiye’nin dünya çapında önemli bir referans merkezi haline gelmesini sağlamak. Bu tip eğitimler ülkemiz adına çok önemli bir adım” dedi. 

 

04/03/2016

Liv Hospital Ankara'da Depresyonda Nörotransmitterler Semineri Gerçekleşti

 

Yirminci toplantımızı 20-01-2016 tarihinde Sayın Prof. Dr. Şükrü Sindel başkanlığında Prof. Dr. Ali Bozkurt (Depresyonda Nörotransmitterler, yanlış bildiklerimiz ve olası yeni sistemler)  sunmuştur. 

Prof. Dr. Ali Bozkurt, Psikiyatrik hastaların biyolojik temelinin anlaşılması ile ilgili çalışmalar hızlı bir şekilde sürmekte olduğunu söyledi. Günümüzde DEPRESYONUN tek nedeninin Monoaminler olmadığı kanaati vardır. Bu nedenle farklı Nörotransmitter sistemlerin üzerinde çalışmalar sürmektedir. Her ne kadar tanısal sınıflandırmalar, belirtiler kümesine dayanmaktaysa da, asıl yapılması gereken altta yatan genetik ve biyolojik nedenleri bulmaktır dedi. Ruhsal hastalıkları bu prensipler içerisinde tedavi etmektir diyerek sözlerini tamamladı. 

20/01/2016

Üst Gastrointestinal Sistem Endosonografi 1 Eğitimi Liv Hospital'da Gerçekleşti

Fuji Akademi çalışmaları içerisinde 15.01.2016 tarihinde Liv Hospital Ulus'ta Endoskopi Ünitesinde yurtdışından gelen hekimlerin eğitimi amacıyla Üst Gastrointestinal Sistem Endosonografi 1 isimli toplantı düzenlenmiştir. Toplantıda 5 farklı ülkeden gelen 8 uzman hekim bilgi ve görüşlerini paylaşarak ilgili eğitimi almışlardır.

15/01/2016

Servikal Anormal Sitoloji ve Histopatolojide Pratik Yaklaşımlar

14.01.2016 tarihinde Servikal Anormal Sitoloji ve Histopatolojide Pratik Yaklaşımlar konferansı Liv Hospital Ulus'ta gerçekleşti. Etkinlikte; kadınlarda Pap-Sinir  ve HPV taramalarının sonuçlarına pratik yaklaşımlarda bulunuldu ve bu sonuçlar olgular eşliğinde tartışıldı.

14/01/2016

ACS 2015 Sempozyumu’nun 2. si Liv Hospital’ın katkılarıyla gerçekleşti

Girişimsel kardiyoloji ile ilgili yeni ve özellikli uygulamaların ele aldığı sempozyumun teması “Kalp ve damar hastalıklarında ileri teknolojiler” idi.  Liv Hospital Kardiyoloji Uzmanları Prof. Dr. Ahmet Yılmaz Nişancı, Doç. Dr. Alp Burak Çatakoğlu, Doç. Dr. Enis Oğuz, Doç. Dr. Yelda Tayyareci,  Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Ahmet Özkara’nın ev sahipliği yaptığı sempozyumda, birbirinden değerli yurtiçi ve yurtdışından gelen kardiyologlar, dünyada ve ülkemizde kullanılan son gelişmeler ve tedavi yöntemlerini meslektaşlarına aktardı. 

26/12/2015
Top